Elektriautod

Galerii: selline näeb välja Kia esimene 7-kohaline elektriauto EV9

Fotod: Kia

Rubriiki toetab

  • Enefit VOLT – mugav laadimine kodus, tööl ja teel
  • Suurim laadimisvõrk ja nutikad lahendused
  • Uuri lähemalt!

Kia uue ja suurima elektriauto EV9 pildid on lõpuks avaldatud. Kolmerealine linnamaastur demonstreerib ka Kia uut disainikeelt ning peaks jõudma müügile käesoleva aasta lõpus.

Hetkel on Kia näidanud vaid auto disaini, seda nii seest kui väljast, kuid tehilisi andmeid pole Lõuna-Korea autotootja veel avaldanud.

Kia eesmärk EV9-ga oli teha päriselt mahukas linnamaastur. Seepärast eristub auto väliskuju ka EV6-le iseloomulikust voolujoonelisest disainist. Samuti olid inspiratsiooniks traditsioonilised pärismaasturid, millest on tingitud ka lihtsad jooned ja plastmassist rattakoopa kaitsed.

Interjöör on samuti lihtsa disainiga ja muidugi täis tipptehnoloogiat. Kõige tähelepanuväärsem detail on keskmise rea pöörlevad istmed, nii et kaks viimast istmerida saavad istuda nägudega üksteise vastu. Sellisel juhul on auto 6-kohaline, kuid saadaval on ka 7-kohaline versioon, mille keskmise rea istmeid ei saa ringi pöörata.

Tehnilise poole pealt on teada, et platvorm, mille peale EV9 ehitatakse, on sama mis EV6-l ja tütarfirma Hyundai Ioniq 5-l. Seega võib oodata sarnast, kuni 350 kW laadimiskiirust ja samuti on oodata ka taga- ja nelikveolisi versioone.

Elektriline linnamaastur on tõenäoliselt suurim sõiduk, mida Kia Euroopas pakub. Kuigi hinnakiri avaldatakse aasta lõpupoole, kui auto hakkab müügile tulema, võib eeldada, et tegemist on kalleima autoga Kia mudelivalikus.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.