Elektriautod

Galerii: selline näeb välja saabuv Hyundai Ioniq 6 elektrisedaan

Fotod: Hyundai

Rubriiki toetab

Natuke enam kui kaks aastat tagasi avaldas Hyundai väga nägusa elektrisedaani konseptauto nimega Prophecy. Õige pea pärast esitlust selgus, et ideeauto disaini alusel liigutakse edasi ka seeriatootmiseni. Nüüd esitleski Lõuna-Korea autotootja Ioniq 6’te.

Sarnaselt Prophecy kontseptautole on peamine rõhk ilmselgelt aerodünaamikal ja õhuvoolul, tagamaks minimaalset õhutakistust ning maksimaalset ökonoomsust. Hoolsalt voolitud kerejooned ja kontuurid tagavad õhutakistusteguriks vaid 0,21, mis on väga hea tulemus. Hetkel väikseim seeriaautode õhutakistus (0,20) on Mercedes EQS elektriautol.

Minimaalsele õhutakistusele aitavad kaasa madal esiots ja sealsed aktiivsed õhuavad ja ka valikulised peenikesed küljepeeglid. Õhuvoolu parandab ka tagaklaasi alumises ääres olev spoiler ning õrnalt kitsenev tagaosa.

Muidugi leiab ka viiteid juba ilmunud Hyundai Ioniq elektriautodele. Ennekõike just nö. “pikseldatud” LED tuled ees ja taga.

Interjöör on venitatud nii mahukaks kui võimaik. Kuigi kõiki detaile veel ei tea, kinnitab Hyundai, et kasutatud on mitmeid taaskasutatud või loodussõbralikke materjale. Esiuste pealt on näiteks eemaldatud kõik nupud, et anda rohkem “hingamis- ja panipaiga ruumi”.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.