Galerii: väike ja elektriline Hyundai Inster lubab konkurentidest paremat sõiduulatust

Väike ja funky, aga kas ka soodne? See selgub veidi hiljem. Fotod: Hyundai

Hyundai Motor Company avalikustas Busani transpordialasel näitusel uue elektriajamiga linnamaasturi Inster, millega tootja sõnul saab sõita kuni 355 km.

Ehkki kujunduse osas võib aimata uustulnuka sugulust 2021. aastal koosteliinile jõudnud mudeliga Hyundai Casper – Lõuna-Korea turul pakutav linnamaastur, mis on väikseim sõiduauto täna toodetavate Hyundai sõidukite seas – on Inster viimasest mõõtude ja telgede vahe osas üle.

Teatud varustuste lõikes hakatakse Insterit pakkuma kahes toonis värvilahendusega, ehk musta katusega ja uut mudelit peaks aitama ära tunda talle omased päevatuled koos pikselgraafikas teostatud suunatuledega. Isikupärast valgustitepaketti täiendab hõlpsasti äratuntav tagatulede paneel ning lisaks neile detailidele on ka auto mudelinimi sõiduki esi- ja tagaosal samuti ära toodud.

Auto suunatulede juurest alguse saanud pikslite teema jätkub sõitjate ruumis, nagu näiteks graafikana Insteri roolirattal. Teatud varustuste lõikes võivad autod saada enestele isikupärasemad uksepolstrid ja juhi ees on näidikupaneelina ekraan, mille diagonaali mõõt on 10,25-tolli. Teise sama suure ekraani leiate armatuurlaua keskelt ja viimasest pisut allpool on juhtmevaba laadimisalus nutiseadmete jaoks.

Insteri interjööri puhul on üllatavaim lahendus see, et soovi korral saab esimesse ritta ühes tükis „pika pingi.“ Tavaistmete seljatoed on maha käänatavad – kaasa arvatud juhiistmel – ja teise rea istmed on jagatud suhtes 50/50. Tagumisi istmeid saab edasi-tagasi liigutada ja neil on muudetava kaldenurgaga seljatoed. Soojendatav rooliratas ja esiistmete istmesoojendused on samuti erinevate varustuste lõikes saadaval.

Moodsale säästuautole omaselt kasutatakse Insteri välis- ja sisekujunduses taaskasutatud materjale. Väliste „tükkide“ hulgast võib leida sügavmusti läikivaid detaile, mille korral on tooni andev pigment saadud kasutatud rehvidest. Sõitjateruumis võib aga leida mitmeid detaile, mis on valmistatud kas plastikpudelitest või materjalist, mis on saadud looduslikust materjalist ehk täpsemalt suhkruroost.

Laadimine ja sõiduulatus

Tavaseades varustatakse auto akuplokiga, mille mahutavuseks on 42 kWh, ent lisavarustuse hulgast saab soetada 7 kWh jagu suurema akuga. Kõik autod on varustatud ühe elektrimootoriga ja kui baasmudelis arendab see 71,1 kW/97 hj, siis nn long-range akuploki korral (49 kWh) on jõuallika võimsus veidi suurem (84,5 kW/115 hj).

Sõltumata mootori võimsusest jääb selle pöördemoment mõlemal juhul samasuguseks (147 Nm) ja sõiduulatuse osas lubatakse klassi liidri väärilist tulemust 49 kWh mahutava akuplokiga. WLTP-standardi kohaselt võib sellega varustatud Insteri sõiduulatus küündida ühe laadimise toel kuni 355 kilomeetrini ja keskmiseks energiakuluks lubab tootja 15,3 kWh iga 100 km kohta.

Kiirlaadijat (120 kW) kasutades täitub akuplokk 10% juurest kaheksakümne protsendini umbes poole tunni ehk kolmekümne minuti jooksul.

Kõigi autodega on kaasas 11 kW laadija, akuploki soojendussüsteemi ja efektiivset soojuspumpa hakatakse pakkuma lisavarustusena. V2L (Vehicle-to-Load) funktsioon on baasvarustuses, mis võimaldab mugavalt laadida väliseid seadmeid (110V ja 220V), kui muud võimalused selleks puuduvad. See võimaldab auto soetanutel mugavalt laadida elektrilisi jalg- või tõukerattaid ning kasutada erinevat akutoitel matkavarustust, kui viimaste ette valmistamine on kodus kahe silma vahele jäänud.

Nutikas tehnoloogia ja turvavarustus

Hoolimata sellest, et Insteri puhul on tegu väikeautoga, on see tulvil moodsat tehnoloogiat. Alates digitaalsest näidikutepaneelist või kuutkümmet nelja värvitooni evivast meeleoluvalgusest, lõpetades auto lukustamist ning valvest maha võtmist võimaldava süsteemiga (Hyundai Digital Key 2 Touch ehk NFC), mis lubab auto kasutajal masinat niimoodi pruukida, ilma et peaks võtit taskust välja otsima. Lisaks muidugi palju juhi- ja mugavusabisid.

Insterit esitletakse Koreas veel sellel suvel ja seejärel jõuab see järgmisena Euroopa turule. Veidi kaugemas tulevikus lubatakse veel robustsema kujundusega versiooni Inster Cross.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.