Elektriautod

Genesis jätkab X Speedium nimelise ideeautoga oma muljetavaldavat disainisuunda

Fotod: Genesis

Rubriiki toetab

Lõuna-Korea noobelmark Genesis on tähelepanu saanud lihtsa, kuid ilusa disainiga autodega, olgu need kontseptautod või seeriatootmises olevad sõidukid. Järgmine ideeauto näitab, milline võiks välja näha tulevane elektrikupee.

X Speedium kupee on edasiarendus umbes aasta aega tagasi avaldatud Genesis X kupee ideeautost, mis oli samuti elektriline. Disaini osas jätkab Genesis oma tuntud kahe triibu lähenemist esi- ja tagatulede osas, mida näeb kõikides uuemates mudelites.

Uus ideeauto viib esitulede lahenduse veel ekstreemsemaks, kus ülemine LED riba jookseb sirgelt üle terve esiosa ja alumine LED riba liigub nurgaga alt poolt, imiteerides esivõre alumist serva. Kuna tegemist on aga elektriautoga, pole X Speedium kupeel muidugi keskel asuvat esivõre.

Peale esitulede uue disaini on veel üks suurim erinevus eelmise aasta Genesis X ja uuema X Speedium ideeautode vahel katusejoon. Uuemal kupeel püsib katus tagaosas kõrgemal enne, kui see hakkab järsemalt langema, meenutades shooting brake stiilis kupeed.

Tüüpiliselt kontseptautole pole tehniliseid andmeid väga jagada. Genesis ise rõhutab kindlalt, et tegemist on puhtalt disainiprotsessiga näidates, et automargi lihtne “less is more” disain kandub väga hästi ka sportlikematele mudelitele.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.