Elektriautod

Gepardipoos ja 835 hobujõudu: Tesla Model S muutus veelgi kiiremaks

Foto: kaader testimisvideost

Rubriiki toetab

100% elektriline
Peugeot e-208 peagi siin
Vaata www.peugeot.ee

Üks Saksa sportautotootja on päris kõvasti elektriautode maailmas laineid löömas. Taycani nimelise supersedaaniga on võetud maailma parima elektriauto tiitel ning Tesla eeliseks on jäänud veel vaid hind.

Aga vastulöögi peab andma ja kuniks Tesla Roadster ja kolme mootoriga Model S on veel arenduses, siis tuleb olemasoleva Model S’i tarkvara kallale minna.

Lubage tutvustada – “Cheetah stance” ehk siis gepardi poos või gepardi stardiasend. Sellist nime kannab Tesla Model S’i võimsaima versiooni uus pakett, mis peaks kiirenduse 0-96 km/h (0-60 mph) langetama lausa 2,3 sekundini varasema 2,5 sekundi pealt.

Auto võtab gepardi stardipoosi

Nimi tuleneb sellest, et launch mode aktiveerimisel liigub auto esiosa madalamale, jättes mulje stardivalmis kaslasest. Lisaks on suurendatud ka auto hetkelist tippvõimsust, mis allpool toodud video järgi vaadates peaks olema 835 hobujõudu.

Rohkem jõudu on autol ka kiirusel üle 130 km/h. Samuti on parandatud akude jahutust, et kiirendusi saaks teha rohkem kordi järjest.

Aasta lõpus peaks tulema ka kolme mootoriga Model S, millel on ka suurem akupakk. Mis selle kiirusnumbrid olema saavad, on raske ennustada, aga kindlasti sihitakse alla 2,3 sekundi aegu.

Vaata põhjalikku videot Tesla gepardilahendusest:

Märksõnad: , , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.