Elektriautod

Hennessey Performance’i esimene elektrauto saab 6 ratast ja üle 2000 hobujõu

Pildid: Hennessey Performance

Rubriiki toetab

Projekt nimega Deep Space saab olema esimene Texasest pärit autotootja elektriauto. Väga omanäolise kontsepti ja peaaegu utoopiliste numbritega masin saab tõesti olema ainulaadne. Intervjuus Autocariga avaldab John Hennessey detaile saabuvast elektriautost.

Hetkel vaid idee ja disainisketšina eksisteerivat sõidukit kirjeldab Hennessey kui hüper grand touring auto. Töö esimese füüsilise auto kallal juba käib ning esimene mudel, mida saab näidisautona esitleda valmib 2024. aastaks, tootmisvalmis auto peaks valmima 2026. aastaks.

“Suurim katsumus elektriautode osas, mida ma mõtlesin juba kümme aastat tagasi, oli kaal,” kommenteeris John Hennessey. “Korralik sport- või hüperauto ei saa kaaluda 2,2 tonni.”

Oodates, et elektriautode akude tehnoloogia areneks küllalt kaugele, et väiksema kaaluga saaks vajalikku sõiduulatust ja ka võimsust, tuli Hennessey idee peale, et äkki esimene elektriauto ei peakski olema ei sport- ega hüperauto ning kaal poleks nii tähtis faktor.

Deep Space nimeline projekt hõlmab endast kuuerattalist grand touring stiilis elektriautot. Hennessey loogika oli: “Kui neli elektrimootorit on hea, mida saaks saavutada siis kuue mootori ja rattaga? Näiteks kuus elektrimootorit, millest igaüks toodaks 405 hj.”

Kuigi Hennessey Performance’i juht ei tahtnud täpselt kommenteerida, kinnitas ta, et sihitakse kindlasti üle 2000 hj. Sealjuures plaanitakse ka muljetavaldavat sõiduulatust, mis lubaks autol läbida kuni 1000 km ühe laadimisega.

Kui kuus ratast ja meeletu võimsus pole küllalt eristav teistest hüperautodest, siis interjöör jätkab üllatustega. Auto kabiin on nö. teemanti kujuline, kus juht istub ees keskel, natuke taga pool on kaks kaasreisijat ning nende taga omakorda veel neljas keskmine iste, kolmanda reisija jaoks.

Hennessey kinnitas Autocarile, et interjööri puhul pole tegemist millegi ekstreemsega nagu näiteks McLaren F1 või GMA T.50. “See on korralikult luksuslik auto, kus sa saad täielikult jalgu sirutada, kui sa ei istu juhiistmel,” sõnas Hennessey.

Deep Space jõuab tootmisse nelja aasta pärast, kuid juba kahe aasta järel peaksime näha esimest näidismudelit. Kokku plaanitakse eletriautot toota 105 ühikut ja hind saab olema üle 2,9 miljoni euro.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.