Elektriautod

Honda ja Sony hakkavad koos elekriautosid tootma

Sony elektriautode prototüübid Vision-S 02 ja Vision-S. Foto: Sony

Rubriiki toetab

Kaks Jaapani suurfirmat loovad uue ettevõtte, mille esimene elektriauto jõuab turule aastaks 2025. Kuigi ühtegi eraldiseisvat uut tehast pole plaanis ehitada, hakkab uus bränd arendama, disainima ja müüma enda elektriautosid.

Esimesed sõidukid on toodetud Honda poolt, kuid eesmärgiks on muidugi kasutada mõlema ettevõtte kogemust ja ekspertiisi oma valdkondades. “Uus ettevõte kavatseb ambitsioonika ja laia lähenemisega pakkuda innovatsiooni, evolutsiooni ja üldist maailma mobiilsuse arendamist” sõnas Honda tegevjuht Toshihiro Mibe.

Sony’l on esimene elektriauto Vision-S juba arendusfaasis. Enam kui poolteist aastat tagasi nägime esimest videot Jaapani elekroonikatootja sõidukist liikumas Tokyo linnas. Ennekõik kasutati elektriautot aga Sony meediasüsteemi ja autonoomse juhtimise tehnoloogia demonstreerimiseks.

Jaanuaris näitas Sony ka teist elektriautot: Vision-S 02 linnamaasturit. Hetkel pole kinnitust, kas Sony poolt juba avaldatud sõidukid jätkavad siiski Sony nime all või kandub elektriautod ja nende arendustöö edasi juba Hondaga koos loodud ettevõtte tegemistesse.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.