Elektriautod

Huvitav areng: Sony näitas jälle elektriautot, sedakorda juba sõitmas

Rubriiki toetab

100% elektriline
Peugeot e-208 nüüd kohal!
Vaata www.peugeot.ee

Käesoleva aasta alguses üllatas Sony kõiki elektroonikamessil CES, kui tõi välja täiesti funktsioneeriva ja ägeda elektriauto. Tegemist oli sel hetkel ühekordse ülesastumisega, et demonstreerida Sony võimekust just autode elektroonika vallas.

CESil oli Vision-S nime kandvasse autosse on mahutatud 33 erinevat sensorit, mitmeid laiekraane, 360-kraadine audio ja muidugi täielik ühenduvus erinevate tehnoloogiatega. Kaasatud on ka selliseid tegijad nagu BlackBerry ja Bosch.

Tundub soliidne, aga tagaistmel ei tundu just väga palju ruumi olevat.

Sõiduk ise oli ehitatud Magna-Steyri poolt. Autot viivad edasi kaks 200 kilovatist mootorit mis muudavad auto nelikveoliseks. 0-100 km/h kiirendab see 4,8 sekundiga ja tippkiiruseks oleks 240 km/h.

Ootamatu avaldus

Pärast CESi viidi auto Austriasse ja rohkem pole sellest kuulda olnud. Kuniks juuli lõpus avaldati Youtube’i klipp, kuidas auto saabub Tokyosse. Sony kommenteeris ise seda lakooniliselt, et auto sensorite ja helisüsteemide tehnoloogiat arendatakse edasi ja käesoleva majandusaasta jooksul plaanitakse ka alustada sõiduki tänavakõlbuliku versiooni testimisega.

Rohkem pole keegi suutnud Sonylt infot kätte saada ja võib olla tuleb järgmist teadet oodata taas kuus kuud. Igal juhul on see huvitav areng ja sellise auto teedele jõudmine oleks päris lahe asjade areng.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.