Hyundai avalikustas Ioniq 6’e andmed ja müükisaabumise aja

Hyundai järjekordne elektriauto Ioniq 6 polegi üllatusena linnadžiip, vaid hoopis madal ja voolujooneline sedaan. Miks? Sest linnadžiip (Ioniq 7) on praegu alles töös.

Hyundai ei käi sama sammu mis kõik teised, vaid valib suuna ise – nii põhjendatakse seika, miks uus elektriauto Ioniq 6 polegi järjekordne pseudomaastikuauto, vaid hoopis eriti voolujooneline (õhutakistustegur 0,21) suur sedaan. Eks aeg näitab, kuidas tavaliste sõiduautode massilise väljasuremise ajal müügile toodav sedaan ostjatele meeldima hakkab, kuid kõrgejalgsete ja kirstusarnaste pooldžiipide seas peaks Ioniq 6 tänaval silma torkama küll.

Ioniq 6 jagab platvormi ning tehnikat luukpäralik-linnadžiibiliku mudeliga Ioniq 5, mis pärjati mäletatavasti äsja lausa maailma parimaks autoks. Uue sedaani kõiki tehnoandmeid Hyundai veel ei avalda, nii palju aga küll, et ka 6 tuleb müügile nii taga- kui ka nelikveolisena ehk vastavalt ühe- või kahemootorilisena.

Akusid on samuti ikka kaht sorti, mahutavusega 53 ja 77 kWh, ning elektrisüsteemgi on endiselt moodsaim võimalik ehk 800-voldise tööpingega, mis lubab (väiksema mahutavusega) aku laadida 10–80% vaid 18 minutiga (max laadevõimsus 350 kW). Laadevälp küündib Hyundai kinnitusel parimal juhul üle 610 km ehk auto neelab 100 kilomeetri läbimiseks vähem kui 14 kWh – seda siis, kui tegu on rekuperatsioonirohke linnasõidu, suurema aku, ühe mootori ja väiksemate, 18-tolliste ratastega versiooniga.

Sarnaselt 5-ga jätkab ka 6 valgusdioodpikslitega mängimist. Rõhutatult punktiirseid valgusteid jagub nii auto esi- kui ka tagaossa ülemise tagaspoileri laiuse lisapidurituleni välja ning neli valgustäppi sirab ka rooliratta keskmes – firma logost sedapuhku lausa loobuti, sest neli punkti tähendavad morsetähestikus H-d. Nii diip!

Erinevalt kastjast 5-st on 6 välimus lihvitud eriti „libedaks“. Esikaitserauas on õhutakistust vähendamas suletavad klapid, ratta ja poritiiva vahel tekkivat keerist minimeerivad pisispoilerid, põhi kaeti sileda paneeliga, auto tagaosa kujustati tilgasarnaseks ning tagaspoilereid sai lausa topelt. (Kas ainult meile tundub tagaakna ja ülaspoileri kooslus otse Porsche 911 pealt maha viksituna?) Oma panuse läbi õhu libisemisse annavad ka keresse peituvad ukselingid ning välispeeglite asemele lisatasu eest pakutavad tahavaatekaamerad.

Sisustusest rääkides ei jaksagi vist enam üle korrata loetelu kogu prahist, mis võetud taaskasutusse (kalavõrk, plastpudelid jne) ning tänapäeval ei ületa uudiskünnist ka armatuurlaual ühise klaasi alla pandud kahe 12-tollise ekraani ning mitmevärvilise meeleoluvalgustusega.

Küll väärivad märkimist siiani kasutusele jäetud nupud-lülitid (näiteks helivaljuse jaoks) ning miskipärast ammu aega tagasi moes olnud kombe taastamine elektriaknalülititega – need paigutati esiistmete vahele. Lisatasu eest saab tellida poolmagamisasendisse langeva leeniga esiistmed ehk ka see idee on virutatud ammusest ajast, kui inimesed tahtsid mingil põhjusel autos ka magada. Retrolikele lahendustele paneb krooni roolisambale kolitud käiguvalits.

Ioniq 6 tootmine algab sügisel. Müügile peaks see Euroopas jõudma peamiselt 2023. aastal, kuid näiteks Eestis ja Soomes on esimesed autod kohal juba jõulude paiku.

Mootor: 1 (RWD) või 2 (AWD) elektrimootorit
Võimsus: 239 kW (AWD)
Pöördemoment: 605 Nm (AWD)
Jõuülekanne: taga- või nelikvedu
Pikkus/laius/kõrgus: 4855/1880/1495 mm
Telgede vahe: 2950 mm
Aku mahutavus: 53 või 77 kWh
Aeg 0–100 km/h: 5,1 s (AWD)
Elektrikulu: alla 14 kWh / 100 km (RWD)

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.