Elektriautod

Hyundai Prophecy: selline võiks välja näha sportlik Lõuna-Korea elektrisedaan

Rubriiki toetab

100% elektriline
Peugeot e-208 peagi siin
Vaata www.peugeot.ee

Hyundai sõnul on nende uus elektriline kontseptauto Prophecy disainitud aerodünaamikat silmas pidades, mis tagaks võimalikult väikese õhutakistusega kulgemise. Ning peab tõdema, et selline lähenemine toob kaasa ilusa disaini.

Madal katus, võimalikult vähe teravaid nurki ja servi terve kere peal ning isegi velje disain aitab kaasa maksimaalselt sujuvale õhuvoolule. Tüüpiliselt elektrisõidukitele, puudub Hyundai ideeautol ka esivõre, muutes esiotsa palju puhtamaks.

Hyundai on maininud, et nö. “pikseldatud” esi- ja tagutuled on elemendid, mida nad tahavad tuua tulevikus tootmisse jõudvate mudeliteni.

Kui välimuselt on Prophecy selline sportlik sedaan, mida võiks tänaval täitsa ette kujutada, siis interjööri osas on tegemist aga tõelise kontseptautoga.

Muidugi on Hyundai ideeauto disainitud ümber täielikult isejuhtiva kontsepti ümber, mida äkki kunagi tulevikus näha võiks. Seega on prioriteediks avara ruumi kasutus ja interjööri rafineeritus.

Juhi eest on ära võetud rool ning istme kõrval, käetugede küljes on hoopiski joysticki laadsed lahendused. Hyundai sõnul parandab see nähtavust ja tagab juhile ka mugavama sõidupositsiooni.

Tehnilises osas pole Hyundai palju avaldanud ei võimsuse ega muude numbrite osas. On vaid teada, et sõiduk on ehitatud peatselt saabuva uue elektriauto platvormi peale ning kõik akud on, nagu ikka, auto põhjas.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.