Elektriautod

Hyundai sportlikud N-autod jätkavad täies hoos ka elektriautodena

Foto: Hyundai

Intervjuus Austraalia autoportaali Drive’iga jagas Hyundai endine arendusosakonna juht Albert Biermann detaile saabuvatest N-brändi autodest. Õnneks ei pea sportliku sõidu huvilised lähitulevikus pettuma.

Populaarse Ioniq 5 elektriauto sportlikum N versioon on juba teada. Üsna kindlalt tuleb sellest Lõuna-Korea autotootja võimsaim auto, mis N-embleemi kandnud on. Siiani on i30 N ja Kona N saanud 280 hj, kuid hetkel võimsaim Ioniq 5 ületab need mõlemad oma 325 hobujõuga.

“See on palju kiirem, kui i30 N,” kommenteeris ta. “Kuidas see saaks üldse aeglasem olla? Autol on peaaegu 600 hj,” lisas Biermann.

Lisaks leidis kinnitust, et lõplik võimsus pole siiski veel kivisse raiutud, kuid midagi 580-620 hj vahemikus on kindel. Biermann lisas ka, et kiirus ja võimsus pole peamised eesmärgid võid sõidulust ja naeratus, mis see juhi näole tekib.

Siiani on Hyundai N-autod olnud ka agressiivse heliga, praksuva ja paukuva väljalaskega. Küsimusele, kuidas elektrilised Hyundai N-autod kõlavad vastas sakslane järgnevalt: “Popcorni helidest rääkides, on neid väga raske imiteerida kõlaritega. Heli on tähtis, kuid see pole terve osa võrrandist”

Hyundai i20 N järg võib saada nii elektri- kui ka bensiinimootori

Teiseks teemaks Drive’i intervjuus oli pisut kaugemas tulevikus saabuv i20 N luukpära järglane. Palju kiitust saanud kompaktne, kuid väga lõbus luukpära on ühtlasi ka soodsaim mudel Hyundai spotlike autode valikust.

Kuigi auto järgmine põlvkond on mitme aasta kaugusel, on töö Hyundai poolt juba käimas. “Sportlikke luukpärade turuosa on kahanemas, kuid i20 N’i turg on Euroopas väga oluline,” kommenteeris Biermann.

Austraalia ajakirjanikud küsisid, kas on võimalused, et järgmine i20 N võib saada hübriid- või lausa täiselektrilise jõuallika vastas Hyundai juht puiklevalt: “Jah, kuid ma ei nõustu sellega üldse. Olen võidelnud i20 N järgmise põlvkonna mudeli eest, mis sõidaks bensiinil juba mõnd aaega. Ma pole veel täielikku edu saavutanud.”

“Me soovime hoida madalat baashinda. 1,6-liitrine turbomootor (mille leiab praeguse i20 N kapoti alt) tuleb toime ka Euro 7 väljaheitegaaside normidega, mis jõustuvad aastatel 2025 ja 2026,” lisas Biermann.

Samuti vastas endine Hyundai arendusjuht positiivselt ideele, kas järgmine i20 N’ist võiks olla nii elektriline kui ka sisepõlemismootoriga variant. “Miks mitte? Hetkel ei kujuta ma siiski ette, et me suudaks väiksemat elektrilist N-autot tutvustada sama madala hinnaga nagu turbomootoriga sõidukit.”

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.