Elektriautod

Ikooniline Ford GT40 on varsti saadaval elektriautona

Fotod: Everrati

Rubriiki toetab

Suurbritannia elektriautode ümberehitamisega tegelev Everrati on avaldanud koostöös Superformance’iga Ford GT40 koopia, mis vahetab V8 mootori elektrimootorite vastu.

Lõuna-Aafrikast pärit Superformance on juba aastaid tootnud ametlikke Ford GT40 koopiaid. Väidetavalt on üle 70% juppidest äravahetamiseni sarnased originaal GT40’ga 1960ndatest ja autod ehitatakse ametliku loaga GT40 mudelilitsentsi omanikke poolt.

Superformance’i masinad on lausa nii identsed, et need on müügis Shelby tuunitud autode esindustes USA’s. Nüüd on Superformance appi tõttanud Everratile, kes on näidanud muuseas ka elektriliseks ehitatud Porsche 964 põlvkonna 911’te.

Auto ehitatakse Superformance’i GT40 MKII kere baasil ja esimene prototüüp on juba valmimas. Hetkel on Everrati peamine missioon lahendada elektrimootorite ja akude paigutus, et hoida auto algset kaalujaotust ja sõiduomadusi nii originaalilähedasena kui võimalik.

Everrati sõnul plaanivad nad elektrilise GT40’ne võimsuse viia üle 800 hj, mis tagaks ka alla 4-sekundilise kiirendusaja “sajani”. Hinda pole avaldatud, see on teada vaid huvilistele. Seega tõenäoliselt väga-väga kallis.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.