Elektriautod

Järgmise generatsiooni Dodge Challenger ja Charger tulevad elektrilised

Foto: Dodge

Elektriautode maania on juba mitu aastat täies hoos olnud ja seetõttu loobuvad paljud suurfirmad sisepõlemismootoritest. V-8 mootorile panipaika pakkuv Dodge on otsustanud minna sama teed ja loobub järgmise generatsiooni Challengeri ja Chargeri võimsaid möirgeid tegevatest mootoritest.

Dodge’i esindaja saatis hiljuti meili Motor1.com-ile, kus kinnitati, et järgmise generatsiooni platvormil ei leidu kohta mitte ainult kuulsatele V-8 Hemi mootoritele, vaid kõigile mootoritele, mis elektri asemel fossiilkütuseid kasutavad. Pressiesindaja sõnul kaob Hemi platvormilt täielikult, jättes alles ainult akudega variandid.

Platvorm, millest jutt käib, on aastasse 2005 ulatuv LX, mis teisisõnu on Chrysleri täissuuruses, tagaveoline paigutus. Praegused Dodge’i mudelid kasutavad selle baasil modifitseeritud variante LD(Dodge Chargerile) ja LA(Dodge Challengerile), mis on mõeldud mahutama praeguseid V-6 ja V-8 mootoreid koos 8-käigulise automaatkastiga.

Fakt, et Dodge toob välja elektrilise muskelauto, ei tohiks ilmselt kedagi väga üllatada. Eelmisel aastal välja kuulutatud EV kontseptsioon peaks järgnevate nädalate jooksul ka publiku silme ette jõudma.

Samas ei tasu lootust kaotada! Dodge’i juht Tim Kuniskis on varem öelnud, et elektrifitseeritud mudelid ei tähendaks sisepõlemismootorite kohest lõppu. Selle ütlusega saab veidi spekuleerida, sest Kuniskis on isegi maininud, et eksisteerib võimalus elektrilistel mudelitel ja kütusel põhinevatel mudelitel mõnda aega koos eksisteerida. Olenemata sellest, märgib järgmine Challengeri ja Chargeri generatsioon ajastu lõppu.

Viimase generatsiooni supercharged Hellcat kaob lavalt muidugi suure pauguga, Uue versiooniga saab juht nautida 900-hobujõulist hullumeelsust, enne kui elekter üle võtab.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.