Elektriautod

Klassikaline Fiat 124 Spider tehti elektriautoks ja sellel on manuaalkast

Foto: Roadster Salon

Rubriiki toetab

Ameerika Ühendriikides asuv Roadster Salon on ehitanud Fiat 124 Spider kabrioletist klassikalise välimusega elektriauto. Kõige huvitavam on aga fakt, et autol on siiani manuaalkast.

Klassikaliste autode elektrifitseerimine on populaarne, millega lähevad kaasa ka autotootjad ise, nagu näiteks Aston Martin ja Jaguar. Muidugi juhivad seda trendi aga ennekõike erinevad tuuningfirmad ja autode restaureerijad.

Nagu näiteks USA-st pärit Roadster Salon, kes taastab erinevaid klassikalisi kabriolette. Peale traditsioonilise restaureerimise otsustasid nad Fiat 124 Spideril ära vahetada ka jõuallika elektrilise vastu.

Foto: Roadster Salon

Uue nimega roadster kannab nime Spider America EV, mille arendamist alustati 2016. aastal. Kahe mootoriga elektriline jõuallikas pakub pea 200 hj ja 271 Nm ning kiirendab auto sajani umbes 6 sekundiga. See on kaks korda kiirem kui Fiat 124 Spider originaalis.

Veel erilisemaks teeb elektrilise Fiati kabrioleti aga manuaalkasti olemasolu. Istmete vahelt torkab välja 5-käigulise manuaalkasti kang, mida saab kasutada nagu traditsioonilist manuaali siduripedaaliga.

Peale jõuallika on uuendatud ka pidureid, vedrustust ja kere jäikust, et parandada auto käsitlemist. Spider America EV-d ehitab USA ettevõte ise ja hinnaks on 139 995 dollarit (126 171 eurot).

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.