Elektriautod

Kõlakad käivad, et Hyundai Ioniq 5 saab ka sportlikku N-mudeli

Hyundai Ioniq 5. Foto: Hyundai

Rubriiki toetab

Hyundai N-osakond on oma lühikese ajalooga jätnud üsna sügava jälje. i30 N ja i20 N luukpärad on konkurentidega võrreldes väga tugevad ja meeltlahutavad sportlikud masinad, samas hea hinnaga. AutoExpress vahendab, et ka Ioniq 5 elektriauto saab agressiivsema ja palju lõbusama versiooni.

AutoExpressi allikatel on mõlemal Lõuna-Korea tütarettevõttel kavas sportlikud elektriautod: Kia EV6 GT ja Hyundai Ioniq 5 N. Mõlemad saavad ühe elektrimootori mõlemale teljele, sellest tulenevalt ka nelikveo ning võimsuseks kuni 585 hj (430 kW).

Hyundai kavatseb erineda Kiast aga palju agressiivsema ja sportlikuma veermiku seadistusega. Enamasti käib töö just vedrustuse kallal, et saaks parema kerekontrolli, hoides sarnast liini ka varasemate N-mudelitega. Samuti eksperimenteeritakse diferentsiaali seadistustega.

Selget soovib Hyundai N-osakond võimalikult palju elektriautoga kaasnevat massi sõiduelamusest kaotada, et auto oleks võimalikult dünaamiline. AutoExpressi sõnul on Kia EV6 GT tagasihoidlikuma sõidumaneeriga, kuigi võimsuse poolest on autod eeldatavasti pea identsed.

Euroopa aasta auto Kia EV6 sportlikum GT-variant peaks saabuma järgmisel aastal ning sellele järgneb ka Hyundai Ioniq 5 N.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.