Elektriautod

Kullerfirma DPD lisas oma autoparki 7 elektrikaubikut

Volkswagen e-Crafteri sõiduulatus on kuni 170 km.

Rubriiki toetab

Kuller- ja logistikaettevõte DPD sai kätte seitse täiselektrilist Volkswagen e-Crafteri kaubikut, millega hakatakse saadetisi transportima Tallinnas ja selle lähiümbruses.

“Kaubiku sõiduulatus on 170 kilomeetrit. Oleme eelnevalt e-Crafteri mudeleid testinud ja hinnanud ning kullerid on nendega väga rahule jäänud,” märkis DPD Eesti tegevjuht Remo Kirss.

DPD kullerite igapäevase liikumisteekonna taga on tark linnalogistika süsteem, mis tagab kõige kiirema ja keskkonnasäästlikuma teekonna saadetiste kohaletoimetamiseks.

“Kaasaegse tehnoloogia abil koostatud optimaalsed kullerite veoringid ja uued elektrilised kaubikud annavad juurde olulist keskkonnasäästu. Samal eesmärgil avame lähiajal lisaks ka uue DPD depoo Tallinnas Järve piirkonnas. Suurenenud mahtude juures aitab see klientidele lähemal olla ja hoiab kokku kullerite läbitavaid kilomeetreid,“ sõnas Kirss.

Moller Auto Ülemiste tegevjuht Tarvi Hirv selgitas, et sellise sõiduki ostmise õigustamiseks peab olema üsna suur läbisõit, samas peab olema vahepeal piisavalt aega seda laadida ning ettevõtte mõttemaailm peab olema küllalt roheline.

Elektriliste kaubikute ost on osa DPD grupi suurprojektist, millega ettevõte investeerib kokku 200 miljonit eurot, et aastaks 2025 välja vahetada oma autopargist 7000 sõidukit keskkonnasäästlikumate vastu.

Eestis tähendab see 33 uut elektri või gaasi jõul liikuvat sõidukit. Arvestuslikult vähendab projekt DPD kaubikute poolt väljastatava süsinikdioksiidi hulka kuni 89%. DPD Eesti autoparki kuulub hetkel ligi 250 sõidukit.

Toimetas Tarmo Tähepõld

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.