Elektriautod

Lähikuudel lisandub Eestisse 20 elektriautode laadimisjaama

Kiirlaadija Tartus.

Rubriiki toetab

Elektritransport OÜ plaanib hakata olulisel määral avalike laadijate taristut suurendama, lisades järgmisel aastal paigaldada suurusjärgus 100 uut laadijat.

“Elektritranspordil on laadimisvõrgustikus täna 30 laadimispunkti, 2020. aasta esimeses pooles plaanime jõuda 50 punktini ning 2020. aasta lõpuks oleme seadnud eesmärgiks veel täiendavalt 100 kiir- ja poolkiiret laadimisjaama,“ lausus Elektritranspordi tegevjuht Raul Potisepp. Ta lisas, et ainuüksi novembris on igal nädalal Eestisse lisandunud vähemalt üks laadimisjaam.

“Uued avalikud elektrisõidukite laadijad on lisandunud Tallinnas Stockmanni parklasse ning uude Telia peamajja ning lisaks Tartusse Tasku keskuse parklasse ning Tartu Telia kontorisse. Samuti paigaldasime eelmisel nädalal Tallinnasse esimesed kiirlaadijad Topauto ette ning Alexela Peterburi tee 77 tanklasse, millega saab ka Euroopa elektriautosid kiirlaadida,” tõi Potisepp esile, kuid nentis, et aktiivne laadimisjaamade paigaldus alles käib.

Kui  palju nendest on kiired ja kui palju poolkiired laadijad, ei ole hetkel teada. Praegused poolkiired laadijad pakuvad 22 kW laadimisvoolu, kiired 50 kW.

Parklates on tulevikus laadijad kohustuslikud

Kui regulatiivselt on kohustus alates 2025. aastast tagada, et kõikides avalikes parklates, millel on rohkem kui 20 parkimiskohta oleks elektriautode laadimisvõimalus, siis laadimisvõrgustikku arendava ettevõtte Elektritranspordi sõnul peaks ennekõike jälgima tarbijate liikumist. Samuti peaks võimaldama läbimõeldud laadimissüsteemi, mis ei lõhuks tarbijate igapäevarütmi ning samal ajal pakuks laadimisjaamade asukohtadele lisandväärtust.

“Peaaegu kõik autotootjad investeerivad täna massiliselt oma autopargi elektrifitseerimisse ja tulevad välja uute elektriliste mudelitega. Keskmine elektriauto suudab juba täna sõita 300-400 km ühe laadimisega, mis on tavatarbijale rohkem kui piisav,” tõi Potisepp esile.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.