Lamborghini esimene elektriline auto Sián kasutab jõuallikatena superkondensaatoreid

Lamborghini on suutnud seni oma autod hoida puhta bensiini peal ning konkurentide katsetusi elektriautode ja hübriidide vallas kõrvalt vaadanud.

Seda, kas Lamborghini murdub, oli lihtne ennustada. Küsimus oli pigem selles, et millal ja kuidas.

Nüüd on esimene suund selge – superkondensaatorid. Tegemist on energia talletamise lahendusega, mis kordades võimsam kui liitium-ioon aku, kordades kergem ning laeb ennast palju kiiremini täis.

Samas ei saa superkondensaatorist tulevat elektrit kasutada sama pikalt, kui tavalisest akust.

Täislaadimiseks piisab ühest pidurdusest

Samuti on väga oluline, et laadimistsükleid kannatab superkondensaatoril põhinev lahendus palju rohkem.

Siáni (Bologna murdes tähendab see “välgusähvatust”) puhul kinnitub elektrimootor käigukasti külge ning lisab paberil vaid natuke üle 30 hobujõu, aga seda saab kasutada palju kiiremini ja tihedamini. Ühe pidurdusega on Sián taas laetud.

Tänu uudsele lahendusele, saab Lamborghini jätkata oma legendaarse V12 mootori kasutamist, mille leiab ka Aventadorist. Siánis on see tuunitud 785 hobujõuni ning koos elektriga pakub kokku 819 hobujõudu, kiirendades auto 0-100 km/h alla 2,8 sekundi.

Lamborghini boss Stefano Domenicali ütles, et Sián näitab teed Lamborghini tulevikku ning V12 mootori edasiarendamisesse.

Crafted by Lean

Kokku toodetakse hüperautot vaid 63 sõidukit, mis kõik on loomulikult ette juba ära müüdud. Mis hinnaga, pole teada, aga arvata on, et jutt käib väga mitmetest miljonitest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.