Lexus testib väga huvitavat manuaalkasti lahendust elektriautodele

Foto: Lexus

Rubriiki toetab

  • Enefit VOLT – mugav laadimine kodus, tööl ja teel
  • Suurim laadimisvõrk ja nutikad lahendused
  • Uuri lähemalt!

Manuaalkastid on nagunii kaduviku teel ja elektriautode tulek kolme pedaali ja käigukangi ka ei päästa. Või siiski? Lexus loodab oma elektriautodega luua sõiduelamuse, mis imiteerib unustusse vajuvat sõiduelamust.

Esimese asja peab tõdema, et 5- või 6-käigulist käigukasti elektrimootoriga kasutada ei saa. Kuigi Lexuse prototüüp-sõidukil on kenasti kolm pedaali ja käigukang olemas, on tegemist siiski tarkvara baasil toimiva süsteemiga.

See tähendab, et käigukang ja siduripedaal pole füüsiliselt kuidagi seotud jõuallikaga. See-eest oskab auto ära tunda nende kasutust ja imiteerida nt. liiga järsult lahti lastud sidurit ja ka lihtsalt mitte kõige sujuvamaid käiguvahetusi.

Ise vali mootor

Kuna elektriautol pole päriselt erinevaid käike, imiteerib tarkvara ka varieeruvat pöördemomenti ja võimsust, mida kohtab sisepõlemismootori puhul erinevate mootoripööretega. Seega on elektrimootoril võimsus vastavalt programmeritud.

Valikus on ka erinevate virtuaalsete sisepõlemismootorite iseloomu valik. Tahaks madalatel pööretel tugevalt tõmbavat V-8’t või väiksemat mootorit, mis ärkab ellu alles piiraja lähedal? Kõike saaks juht ise valida.

Muidugi tekitab see pisut segadust, sest elektriautode, eriti veel sportlike masinate puhul, on trumbiks just momentaalne ja kohene maksimaalne võimsus ja vääne. Kas selle kaotamine on väärt, et lisada natuke rohkem, aga tehislikku interaktsiooni juhi ja masina vahel, on juba omaette küsimus.

Vaata videot Lexuse elektrilise prototüüp-sõiduki manuaalkasti toimimisest siit:

Enefit Volt laadimislahenduste kohta leiad täpsema info SIIT.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.