Elektriautod

LF-30: selline on Lexuse visioon elektrilisest tulevikust

Rubriiki toetab

100% elektriline
Peugeot e-208 nüüd kohal!
Vaata www.peugeot.ee

Lexus demonstreeris enda ettekujutust autode elektrilisest tulevikust LF-30 kontseptautoga.

Lexuse LF-30 on väga ulmelise disainiga ja Jaapani autotootja on ka ise kinnitanud, et midagi nii ekstreemset ei kavatse nad kindlasti tootma hakata. Kuid sellegipoolest näitab see nii mõndagi tuleviku Lexuste kohta.

Esiteks on ideeauto ehitatud Lexuse uue platvormi baasil, mis on arendatud tulevaste elektriautode jaoks. Aastast 2022 võib oodata selle platvormi peal ehitatud tootmisvalmis elektrilise sõidukeid.

Lexuse elektrisõidkite peainsener Takashi Watanabe mainis intervjuus Autocarile, et “elektrisõidukid avavad uusi võimalusi suurte muutuste jaoks. Nii auto mõõtmed, proportsioonid ja see, kuidas elektrifikatsioon muudab luksusautosid on muutumas ja LF-30 viitab sellele.”

Paljud tehnoloogiad, mida on demonstreeritud LF-30 kontseptautos, pole aga kindlasti piisavalt küpsed, et neid kasutada tänapäeva tootmisautodes. Näiteks on iga ratta sisse asetatud elektrimootor, mis lisab autole teravama sõidumaneeri.

Samuti puudub autol stepsel, millega sõidukit laadida. See viitab Lexuse soovile tulevikus laadida elektrilisi autosid juhtmevabalt. Watanabe tõdes, et antud tehnoloogiat pole küll hetkel olemas, kuid tulevikus soovivad nad lihtsustada autode laadimist.

LF-30 interjöör on samuti väga futuristlik, kus rool eemaldub juhist, kui sõiduk jätkab juhtimist autonoomselt ilma inimese abita. Samuti on ainukesed nupud vaid roolil ning muid funktsioone saaks juhtida žestidega.

Seega on Lexus LF-30 kõige ehedam ideeauto ulmelise disaini ja tuleviku jaoks arendust vajava tehnoloogia ideedega. Siiski on kindel, et iga autotootja üritab leida uusi lahendusi, et tõesti ära kasutada elektriautode eeliseid.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.