Elektriautod

Lõpuks avalik – Porsche esimene elektriauto Taycan ja selgus ka hind Eestis!

Photography: Christoph Bauer Postproduction: Wagnerchic – www.wagnerchic.com

Rubriiki toetab

100% elektriline
Peugeot e-208 peagi siin
Vaata www.peugeot.ee

Täna avalikustati lõpuks kauaoodatud ja rohkelt kõneainet pakkuv Porsche Taycan.

Seni avaldatud piltidel oli suurem osa autost näha, vaid tulede ümber oli rohkem kamuflaaži. Ametlikel piltidel on selge, et disaini osas ei üritatud väga radikaalseks minna, ning eriti tagumine osa on väga sarnane teistele Porsche mudelitele oma pika tulega. Kas ees on kõige äratuntavamad just tuled.

Taycan tuleb esialgu müügile kahes versioonis Turbo ja Turbo S. Esimene arendab 680 hobujõudu ja teine 761 (over-boost režiimis). Kiirendused vastavalt 3,2 ja 2,8 sekundit 0-100 km/h. Tippkiirus on mõlemal versioonil 260 km/h.

Hiljem lisandub ka natuke vähemvõimsaid versioone ning natuke robustsem Taycan Cross Turismo avalikustatakse juba selle aasta lõpus.

Sõiduulatus on WLTP mõõtmiste järgi Turbo versioonil 450 km ning Turbo S’il 412 km.

Akudele on võimalik ideaaltingimustes 100 km jagu sõiduulatust lisada lausa 5 minuti jooksul, kuna esimest korda kasutatakse 800 voldist süsteemi. Samamoodi võimsa laadija ja ideaalsete olude korral on 80% laetust võimalik saada 22,5 minutiga.

Taycan on nelikveoline, mille mõlemal teljel on üks elektrimootor. Kui elektriautod on tavaliselt ilma käigukastita, siis Taycanil on olemas kaks käiku. Esimene aitab kiirendusel ning teine on suurematele kiirustele mõeldud.

Porsche on Taycani puhul suutnud saavutada ka kõige suurema energiatiheduse  ehk kilovatti ühe mahuliitri kohta. Liitrite all ei peeta siis silmas tavapärast mootorite mahunäitu ehk silindrite oma, vaid kogu paketi (mootor, ülekanne, inverter) suurus.

Sõidukit esitleti korraga kolmes märgilise tähtusega kohas: Niagara joa juures, mis tähistab hüdroenergiat, Hiinas Pingtani saarel, kus on päikesepargid ning Saksamaal, Neuhardenbergi tuulepargis. Loomulikult viidates taastuvenergiale ja selle olulisusele.

Olemas on autod ka juba Eesti hinnakirjas ning seal seisab, et võimsam Turbo S maksab 186 360 eurot ning tavaline Turbo 152 760 eurot.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.