Elektriautod

Lotus Evija viis sõidurežiimi lasevad valida võimsust 1000—2000 hobujõuni

Rubriiki toetab

Lotus Evija on margi esimene hüperauto, elektriauto, esimene uus auto uue omaniku Geely all ja ka üldse esimene täiesti uus sõiduk mitmeteistkümne aasta järel.

Hiljuti avaldas Lotus video, kus Lotuse sõiduki omaduste osakonna juht Gavan Kershaw sõidab testrajal uue elektriautoga ja räägib lahti erinevad sõidurežiimid, mida autos valida saab.

Esimeseks valikuks on Range. Võimsus on piiratud pisut üle 1000 hj peale ja pöördemoment 800 Nm. Kui Kershaw seda ütleb, tekib ta näole kerge muie, sest öelda 1000 hj kohta “piiratud” on ilmselgelt veider.

Range-režiimis on mootoriga pidurdamine taastuvenergia kogumiseks akudesse samuti maksimaalne. Evija on selles režiimis ainult tagaveoline, et pakkuda võimalikult pikka sõiduulatust.

City-režiim on üldiselt väga sarnane Range’iga. Võimsus on sama ja ka auto ise on tagaveoline. Erinevuseks on see, et mootoriga pidurdamine on vähem agressiivsem, et linnasõit pisut sujuvam oleks.

Tour-režiimis lähevad asjad juba pisut tõsisemaks. Võimsus tõuseb 1400 hobujõuni ja pöördemoment 1700 njuutonmeetrini. Evija elektroonika jaotab vedu ise vastavalt vajadusele — kui on rohkem pidamist ja äkilisemat kiirendust tarvis, hakkavad kõik neli ratast vedama.

Kanguse poolest teisel kohal on Sport. Võimsus on sellise juhul tõstetud 1700 hj tasemele ja veojõu- ning stabiilsuskontroll töötavad puhtalt parima pidamise nimel.

Track-režiimis pakub Evija kõik, mis torust tuleb ning 2000 hj ja 1700 Nm viivad sõiduelamuse täiuslikkuseni. Torque vectoring süsteem koos muude elektrooniliste abidega jaotavad võimsust nelja ratta vahel maksimaalse kiiruse ja pidamise jaoks.

Muidugi, kuna tegemist on Lotusega, siis kinnitatakse videos, et auto on parima juhitavusega sõiduk elektriliste superautode seas.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.