Elektriautod

Lotuse elektrisedaan alustas testimist külmades tingimustes

Foto: Lotus

Rubriiki toetab

  • Enefit VOLT – mugav laadimine kodus, tööl ja teel
  • Suurim laadimisvõrk ja nutikad lahendused
  • Uuri lähemalt!

Briti sportautode tootja elektriajastu teine masstoodangusse jõudev mudel saab olema Porsche Taycanile konkurentsi pakkuv elektrisedaan. Hetkel koodnime Type 133 taha peituv auto on esimest korda jõudnud paparatsode kaamerasilma ette lumistel teedel testisõite tehes.

Hetkel on muidugi vähe teada auto andmete kohta, kuid on näha, et tegemist on laugpära stiilis pika pagasiluugiga sportliku sedaaniga.

Samuti on üks märgatav erinevus võrreldes teiste sportlikema sedaanidega. Nimelt paikneb auto kabiin pigem eespool. Auto nina on suurema sedaani jaoks pigem lühike, kuid langeva katusejoonega tagaosa omajagu pikem. Tõenäoliselt on otsus seotud ka parema aerodünaamika saavutamisega.

Samuti on ajakiri Evo väitnud, et Lotuse saabuv elektriauto on ehitatud sama platvormi peale, mis nende möödunud aastal avaldatud elektriline linnamaastur Eletre. Kuigi Lotuse omanik Geely omab ka näiteks Volvot ja Polestari, siis otsest tehnoloogia jagamist ei toimu, kuigi Rootsi brändidel on elektrisedaani jaoks palju tehnikat juba arendatud.

Kuna Eletre ja saabuv elektrisedaan jagavad platvormi ja tõenäoliselt ka elektrimootoreid, on oodata, et ka saabuv mudel saab sarnased jõunumbrid. Eletrel on valikus kas 603 hj või 905-hobujõuline variant, mis mõlemad omavad kahte elektrimootorit ja nelikvedu.

Arvestades, et juba linnamaasturi lahjem variant sai sõiduulatuseks kuni 600 km, siis oleks paslik oodata sedaanist veelgi paremat tulemust.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.