Elektriautod

Lucid Air: 1100 hobujõudu, 800 km sõiduulatust ning 2021. aastal müügil

Rubriiki toetab

Vähemalt nii nad ise lubavad ja selle kinnituseks on ka avatud kodulehel konfiguraator, kus saad omale sobiva Airi kokku panna.

Järjekordne uus autotootja üritab Tesla edu korrata ning vähemalt välisajakirjanduse põhjal tundub Lucid olevat päris kaugele jõudnud. Hetkel on valikus kolm erinevat versiooni: kõige kallim Dream Edition, millele järgneb Grand Touring, Touring ning aasta pärast ka kõige lihtsam versioon Air. Nagu ka Tesla puhul, siis väga palju valikuid tegelikult ei ole.

Kõige kallimal, 169 000 dollarit maksval versioonil ongi 1094 hobujõudu, “sajani” kiirendab umbes 2,5 sekundiga ning veerandmiili läbib väidetavalt 9,9 sekundiga. See viimane on oluline fakt ilmselt just ameeriklastele. 113 kWh akupakk võimaldab korraliku käitumise korral 800km (503 miili) sõiduulatust ja tippkiiruseks 270 km/h. Natuke “nõrgem”, kõigest 800-hobujõuline Grand Touring läbib ühe laadimisega kuni 832 km.

Touring on juba eriti mõistliku natuke enam kui 600-hobujõulise jõuallikaga, millel sõiduulatust 650km. Hind on ka tippmudeliga võrreldes juba ühe tippseades Tesla Model 3 võrra odavam ehk 95 000 dollarit. Selle järgneb 2022. aastal baasmudel, mille andmeid veel pole avalikustatud, aga hind peaks jääma alla 80 000 dollari.

Kõik mudelid suudavad kõige võimsamate laadijatega lisada 32km sõiduulatust ühes minutis ehk siis 20 minutiga umbes 480 km.

Ekraan sõidab vajadusel peitu

Loomulikult on autol rohkelt kaasaegseid juhiabisid ja teatud määral isejuhtimisvõimekus. Juhi ees olev 5K lahutuvõimega ekraan toetub jalale, jättes mulje hõljuvast ekraanist.

Keskkonsoolil olev ekraan on võimalik aga sõidutada armatuurlaua sisse ja alt avaneb mahukas panipaik. Autos on kohti viiele inimesele ning silma torkab ka eriti suur esiklaas.

Autod peaks jõudma ostjateni 2021. aasta neljandas kvartalis. 2018. aastal saadud miljardi dollari suurune investeering Saudi Araabiast võimaldas Lucidil alustada tehase ehitamisega ning vähemalt käesoleva aasta aprillis tehtud fotodel tundub, et päris õhu müümisega tegu pole ning Lucid võib isegi turule jõuda.

Konkureerima hakkab ta ilmselt praegult turul olevatest autodes Tesla kallimate sõidukite ja muidugi Porsche Taycaniga.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.