Elektriautod

Luksusliku elektriauto BMW i7 testimine hakkab lõpule jõudma

Fotod: BMW

Rubriiki toetab

BMW avaldas pildid viimastest testsõitudest BMW i7 luksussedaani arendusportsessis. Kuigi auto on rohke kamuflaaži all, saab aimu sõiduki proportsioonidest ja siluetist.

Arenduse viimane etapp hõlmab sõite kuumas kliimas. Elektrimootorid ja akud on seal selgelt rohkema stressi all, kuna temperatuurid on kõrged ja mägisel maastikul lisanduvad asfalteerimata ja tolmused mägiteed.

Muidugi keskenduti ka interjööri temperatuurile – kuidas kabiin suudab kuumust eemale hoida ja õhukonditsioneeri funktsioneerimine palavate ilmadega.

Lisaks oli mägiteedel vajalik testida energiataastamist pidurdamisel. BMW sõnul on energia haldussüsteemile näiteks keeruline lahendada stsenaariumit, kui akud on täis, kuid mäest allasõidul tekib energiat veelgi juurde.

Tehniliste andmete osas on BMW siiani napisõnaline olnud. Mõndade kõlakate kohaselt saab i7 luksussedaan väga suure 120 kWh mahutavusega aku, mis tõstaks sõiduulatuse üle 600 km.

Piltidelt näeb i7 välja kui üsna tavaline luksussedaan. Arvestades Saksa autobrändi viimaseid disaine, võib peidus olla aga paju detaile, mis muudavad auto kindlasti silmatorkavamaks.

BMW i7 avaldatakse järgmisel aastal, koos uuendatud 7. seeria sedaaniga.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.