Elektriautod

Mercedes-AMG EQE: teine elektriline AMG sportsedaan saab 687 hobujõudu

Fotod: Mercedes-Benz

Rubriiki toetab

Peale Mercedes-AMG EQS 53 elektrilise luksussedaani ilmumist on järg jõudnud uue, pisut kompaktsema AMG sedaani kätte. Mercedes-AMG EQE 43 ja 53 mudelid pakuvad konkurentsi populaarsele Porsche Taycanile.

Mõlemad AMG EQE mudelid tulevad 4Matic nelikveoga tänu kahele elektrimootorile, üks kummagil teljel. AMG EQE 43 4Matic elektriajam toodab kokku 479 hj (350 kW) ja 858 Nm ning EQE 53 4Matic+ 626 hj (460 kW) ja 950 Nm. Lisades viimasele AMG Dynamic Plus paketi tõusevad numbrid 687 hj (505 kW) ja 1000 Nm peale.

Nagu elektriautodega ikka, on tugevaim külg just kiirendus. EQE 43 sprindib seisust sajani 4,2 sekundiga, eeldades, et aku on vähemalt 50% täis. EQE 53 lippab sajani aga 3,5 sekundiga ja võimsust lisava AMG Dynamic Plus paketiga langeb see 0,2 sekundi võrra 3,3 sekundini.

Võimsam kui Taycan Turbo, kuid mujal jääb siiski alla

Tippkiirused uuel AMG elektrilisel sportsedaanil varieeruvad samamoodi. EQE 43 lõpetab kiirendamise 210 km/h juures ja EQE 53 220 km/h kiirusel, mis AMG Dynamic Plus paketiga tõuseb 20 km/h võrra.

See tähendab, et kõige võimsam AMG EQE on 7 hj võimsam, kui Porsche Taycan Turbo S võimsus overboost stardiga. Siiski jääb tugevaim trump Taycan Turbo S’i kätte. Kiirenduses teevad mõlemad Taycan Turbo variandid Mercedes-AMG’le aga silmad ette, nagu ka tippkiirusega.

Jõudu ammutavad elekrimootorid 90,6 kW mahutavusega akust, mida saab laadida kuni 170 kW võimsusega. Maksimaalse laadimiskiirusega peaks umbes 180 km sõiduulatust laetud saama kõigest 15 minutiga. Maksimaalne sõiduulatus pole veel kinnitatud, kuid Autocari andmetel peaks see jääma umbes 500 km kanti.

Pelgalt võimsusest ei piisa

Veermiku osas on samuti AMG osakond ühtteist uuendanud. Valitud komponendid õhkvedrustusel on uuendatud ja eraldi seadistatud sportlikumaks sõiduks. Mõlemad AMG mudelid istuvad 5 mm madalamal, võrreldes tavalise EQE 350 elektrisedaaniga. Sport ja Sport Plus sõidurežiimides langeb vedrustus veel 15 mm võrra.

Suurema võimsusega toimetulekuks on muidugi vaja ka paremaid pidureid. Valikuliselt saab võtta ka veel suuremad ja paremini kuumust taluvad süsinikust keraamilised pidurid.

Sõiduelamust võimendab AMG Sound Experience. See on eraldi AMG mudelite jaoks arendatud heligeneraator, et autos viibijad kuuleks uutmoodi AMG sportliku heli. Salongis kõlav heli varieerub vastavalt sõidurežiimile.

Välimuselt leiab Mercedes-AMG EQE mudelitel üsna standardsed AMG uuendused. Kuigi kahte topelttoruga summutiotsa ei näe, naaseb AMG mudelite puhul traditsiooniks saanud eraldi disaniga esivõre. Kaasnevad veel sportlikumad esi- ja tagakaitseraud, pagasiluugi külge integreeritud spoiler ja suuremad, spetsiaalse disainiga veljed.

Interjöör jätkab samuti tuttavat rada. Rool on sportlikum, lameda alumise osaga, mille küljes on populaarseks saanud keeratav sõidurežiimide lüliti. Veel leiab ka AMG sportistmed, rohkem alcantarat interjööris ja ka digitaalsed näidikud saavad eraldi graafika.

Mercedes-AMG EQE 43 ja 53 jõuavad turule hiljem sellel aastal. Hindade osas pole hetkel veel infot, kuid mõne kuu saabudes peaks selle kohta rohkem infot saama.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.