Elektriautod

Mercedes-Benz sihib elektriautoga üle 1000-kilomeetrist sõiduulatust

Pilt: Mercedes-Benz

Rubriiki toetab

Mercedes-Benz on kinnitanud, et nende elektriautode EQ-seeria raames plaanitakse sõidukit, mis suudaks läbida üle 1000 km ühe laadimisega. Ambitsioonikas elektriauto saab nimeks EQXX.

Jägmisel aastal saabub EQXX vaid ideeautona, kuid Mercedes-Benz plaanib eriti efektiivse elektriauto kindlasti tootmisse viia. Autotootja väidab, et suur sõiduulatus pole saavutatud vaid suurema aku lisamisega. Mercedes-Benz on elektriauto arendamisse kaasanud ka insenere F1 meeskonna jõuallika osakonnast.

Samuti kinnitas Mercedes-Benz, et aastaks 2026 langeb sisepõlemismootoritesse investeeritud summa 80% võrra, võrreldes 2019. aasta tasemega. Muuhulgas plaanib autotootja ehitada kaheksa tehast akude tootmiseks, millest neli asuvad Euroopas.

Muidugi plaanib Mercedes-Benz kasutada EQXX mudeli jaoks arendatud tehnoloogiat hiljem ka soodsamates, tavalisemates elektriautodes. Kas saabuv ideeauto on tõesti nii efektiivse energiakuluga, et see võiks lõpetada elektriautode sõiduulatuse probleemid, näeme järgmise aastal.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.