Elektriautod

Mercedese uus elektriauto maksab vähem kui 50 000 eurot

Rubriiki toetab

Mercedes avalikustas oma järgmise elektriauto, milleks on kompaktne EQA. Suuruse poolest on tegemist linnamaastur GLA’ga võrrelda sõidukiga. Uus elektriline linnamaastur jõuab Euroopa müügiesindustesse 2021. aasta kevadel.

EQA-d valmistatakse Saksamaal Rastattis ja Hiinas Pekingis. Akusüsteemid tarnib Kamenzis tegutsev Mercedes-Benzi tütarettevõte Accumotive. Kompaktsete Mercedes-EQ-de jaoks hakkab akusid tootma ka Poolas Jaworis asuv tehas.

EQA valiku võimsus jääb vahemikku 190st hobujõust kuni üle 270 hobujõuni ja seda saab nii esi- kui ka nelikveoga. Kelle jaoks on eriti oluline sõiduulatus, on saadaval EQA eriversioon, mis sõidab WLTP standardi järgi akutäiega üle 500 kilomeetri.

EQA perekonnast jõuab esimesena müügile mudel EQA 250 (keskmine elektrikulu: 15,7 kWh/100 km), mille võimsus on 190 hobujõudu ja sõiduulatus 426 kilomeetrit (WLTP). Pöördemoment on 375 Nm ja kiirendus 0-100 km/h 8,9 sekundit.

“Kahekordne” liitium-ioonaku asub auto põhja all ning on osa kerestruktuurist, selle mahutavus on 66,5 kWh. EQA-l kasutatakse Mercedes-EQ tunnuslikku esivõret ja sellele mudelile ainuomaseid on kahe- või kolmevärvilisi kuni 20-tolliseid velgi, mõnel puhul kasutatakse velgedel rosé-kuldset või sinist värvi viimistluselemente.

Vastavalt valitud disaini- ja varustuspaketile viitab EQA sõitjateruumis elektrilisusele uutmoodi meeleoluvalgustus ning ventilatsiooniavade, istmete ja võtme rosé-kuldne viimistlus. Ka elektriautole omaste näidikutega ekraanidel kasutatakse samasugust sinise ja rosé-kuldsega värviskeemi.

Õhutakistustegur on Cd 0,28, selle saavutamiseks on kasutusele võetud paljud aerodünaamikat parandavad meetmed nagu näiteks väga sile, peaaegu täielikult kaetud põhi ja spetsiaalselt optimeeritud Aero veljed.

EQA 250 maksimaalne lubatud haagise mass on 750 kg (piduriteta/piduritega). Nelikveoliste mudelite puhul on see veel suurem. Hind algab Saksamaal 47 540 eurost.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.