Elektriautod

Millised on kõige enimostetud elektriautod Euroopas ja maailmas?

Rubriiki toetab

100% elektriline
Peugeot e-208 nüüd kohal!
Vaata www.peugeot.ee

Elektriauto on teema, vähemalt nii jääb mulje. Et pilt oleks selgem, siis toome välja, milliseid täiselektrilisi sõidukeid müüdi 2019. aastal kõige rohkem.

Toome välja nii Euroopa kui ka kogu maailma tulemused. Viimasel juhul on näha, et tegelikult on uskumatult palju edukaid Hiina tootjaid, kellest Euroopas pole kuuldudki, rääkimata siis nende ostuvõimalusest.

Euroopa

Euroopa müügitabeli on kokku pannud Martin Rinne ning jaganud seda Elektriautod Eestis Facebooki grupis. Soovitame sellega liituda, kui on vähegi huvi elektriautode vastu.

Tabel näitab detsembrikuu müükide võrdlust aastatel 2018 ja 2019 ning ka 12 kuu müüki kahe aasta võrdluses. Tabel on järjestatud detsembri müüginumbrite järgi, seega aasta puhul jälgige numbrit lahtris “12 months 19”.

Konkurentsitult on esikohal Tesla Model 3, mida müüdi ligi 100 000 ühikut. Teine on Renaul Zoe 45 811 autoga ja kolmas BMW i3 32 533 autoga. Kõigest 20 autot vähem müüs Nissan Leaf.

Maailm

Globaalsete tulemuste puhul kasutasime CleanTechnica lehel avaldatud TOP20 tabelit, kus on sees ka eelmainitud Hiina tootjad. Elektriautod on toodud jämedas kirjas, peenes kirjas on pistikhübriidid.

Siin on samuti liidripositisioonil Tesla Model 3, mida müüdi 300 075 autot. Meie turul saadavatest oli teisel kohal Nissan Leaf 69 873 autoga ja kolmas Renault Zoe 46 893 elektrikaga.

Märksõnad: , , , , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.