Mini esimest kabriolettelektriautot Cooper SE toodetakse vaid piiratud koguses

Fotod: Mini

Rubriiki toetab

  • Enefit VOLT – mugav laadimine kodus, tööl ja teel
  • Suurim laadimisvõrk ja nutikad lahendused
  • Uuri lähemalt!

Kolm aastat pärast esimese elektrilise Mini Cooperi ilmumist sai Briti autotootja valmis ka pehme katusega kabrioleti. Tehniliselt on see sama nagu tavaline Mini Cooper SE, aga lahtine variant on Euroopas saadaval vaid piiratud koguses.

Praeguseks on Euroopas kõikidest müüdud Minidest iga viies elektriauto. Tootja märgib, et see on esimene elektrikabriolett, mis on turule jõudnud. Miskipärast on ära unustatud Tesla Roadster, mis ilmus juba 15 aastat tagasi.

Üldiselt on lahtine Mini Cooper SE väga sarnane kõva katusega luukpäraga. See tähendab, et üks elektrimootor toodab 184 hj (135 kW) ja 270 Nm, mis toimetatakse esiratasteni. See võimaldab elektriautol kiirendada seisust “sajani” 8,2 sekundiga.

See tähendab ka, et pigem tagasihoidlik sõiduulatus kandub luukpäralt kabrioletini, millest viimane sõidab ühe laadimisega kuni 201 km (WLTP). 32,6 kWh mahutavusega akut laetakse kuni 50 kW võimsusega.

Välimuselt sarnaneb Mini Cooper SE kabriolett sisepõlemismootoriga Mini Cooperiga, millele on lisatud elektrilise Cooper SE detailid, nagu iluvõre ja embleemid. Erilisust lisavad elektriline pehme katus, mille peal on Suurbritannia lipu kujutis, ning eksklusiivselt kabrioleti jaoks disainitud, taaskasutatud alumiiniumist valmistatud 17-tollised veljed.

Auto on saadaval vaid kahes toonis – Enigmatic Black ja White Silver – ning uste käepidemed, esi- ja tagutuled ning iluvõre ümbris on viimistletud mattpronksjas toonis Resolute Bronze. Interjööris leidub ka embleem “1 of 999”, mis tähistab auto rariteetsust: seda toodetakse Euroopa turule vaid 999 eksemplari.

Kuigi kohalik hinnakiri pole veel avaldatud, algab mujal Euroopas elektrilise Mini Cooper SE kabrioleti hind 60 000 eurost. Auto tootmist alustatakse aprillis.

Enefit Volt laadimislahenduste kohta leiad täpsema info SIIT.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.