Elektriautod

Moodsa aja mänguasjad: elusuuruses Tamiya puldiauto, lastemõõtu Bugatti ja väike Aston Martin

Näeb välja nagu puldiauto, aga mahutab ära täiskasvanu ja liigub ka päris krapsakalt edasi.

Rubriiki toetab

1980-ndate aastate alguses sündinud lapsed mäletavad aega, kui iseseisvumise algusaastatel oli mõni õnnelik saanud juba välismaalt raadio teel juhitava auto. Teised pidid piirduma kataloogist pildi vaatamise ja unistamisega.

Tänapäeva laste unistused on viidud veel mitu sammu edasi. Tamiya kuulsast raadio teel juhitavast sõidukist Wild One (1985) on valmimas pärisversioon. Juba mänguasjana oli tegemist ägeda asjaga: kiirel autol oli näiteks väga keeruline vedrustus ja loomulikult tuli see enne mängima hakkamist ise kokku panna.

Tamiya raadio teel juhitav auto Wild One.

Little Car Company ehitatav versioon on 8 : 10 mõõtkavas ehk umbes Fiat 500 pikkune. Elektrimootoriga autosse mahub täiskasvanud inimene ilusti ära, aga istekohti on vaid ühele. Baasautol on 5,5-hobujõuline elektrimootor, maksimumkiirus 48 km/h ja sõiduulatus 40 kilomeetrit, aga neid numbreid saab ka tõsta, nii et sõiduk liigituks lausa ATVdega samasse klassi. Kokku pead auto jätkuvalt ise panema.

Järgmisel aastal müüki tulev «mänguasi» hakkab maksma alates 7000 eurost, millele lisanduvad maksud. Soodne, kui arvestada The Little Car Company kahte varasemat autot Aston Martin DB5 ja Bugatti Baby II.

Kui Bondi-auto eest peab välja käima minimaalselt 40 000 eurot, siis Bugatti hind algab «kõigest» 30 000 eurost ja ehitatakse vaid 500 autot. Samuti elektrimootoriga sõiduk on legendaarse võidusõiduauto Bugatti Type 35 miniatuurne koopia, mis liigub tippversioonis kuni 68 km/h. Siis tuleb arvestada juba muidugi 60 000 euroga.

Inspiratsiooni auto loomiseks saadi Bugatti Baby esimesest versioonist, mille Ettore Bugatti lasi ehitada 1926. aastal oma pojale neljandaks sünnipäevaks. Esialgu ainueksemplarina mõeldud auto sai nii populaarseks, et neid hakati ka müügiks tootma.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.