Elektriautod

Mupo sai kätte kaheksa uut hübriidautot, aasta lõpus lisandub sõidukeid veelgi

Foto: Mupo

Rubriiki toetab

Amserv Auto andis täna Tallinna Munitsipaalpolitseile üle kaheksa Toyota C-HR hübriidautot, mis lähevad patrullekipaažide ja linnaosades töötavate piirkondlike inspektorite käsutusse. Uute sõidukitega soovitakse panustada puhtamasse linnakeskkonda.

Tallinna Munitsipaalpolitsei Ameti juhataja Aivar Toompere sõnul vajas mupo masinapark uuendamist ning valiku tegemisel olid olulisteks kriteeriumiteks autode turvalisus, mugavus ja ökonoomsus.

“Meie ekipaažid liiguvad Tallinnas 24/7 ja auto on paljude mupo töötajate jaoks eeskätt töö tegemise koht, kus veedetakse suur hulk tööajast. Seepärast otsustasime mugavate linnamaasturite kasuks, mis säästavad ka ümbritsevat keskkonda.”

Toompere lisas, et hübriidide valimise kasuks rääkisid kindlasti ka märkimisväärne kütuse ja hoolduskulude kokkuhoid. Käesolevalt on plaanis anda järgmised 5 hübriidmaasturit mupole üle selle aasta detsembris.

Amserv Auto juhatuse esimehe Margus Nõmmiku sõnul sõidab iselaadiv hübriidauto kuni 50% ulatuses ainult elektri jõul ja kütusekulu on oluliselt väiksem.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.