Elektriautod

Nissan võrdleb Ariya elektriauto nelikveo võimekust Audi omaga

Rubriiki toetab

Nissani uue elektrilise linnamaasturi puhul on päris palju arendustunde läinud nelikveo peale. Tegemist pole lihtsalt niisama, et üks elektrimootor esi- ja teine tagumisele teljele, vaid püütud on minna mitu sammu kaugemale.

Nimi on sellel mitte just väga suurpärane e-4ORCE ehk siis 4 asendab tähte “F”, aga proovige seda hääldada “e-foroorse?”. Turundusosakonnale ei tohiks päkapikk küll see aasta sussi sisse midagi tuua.

Iga ratas ajab oma rida

Eriti hästi tuleb uue süsteemi võimekus välja lumerajal, kus on auto oskab ideaalis eeldada juhi soovitud ideaalset sõidujoont ning rattaid erinevalt pidurdades ja jõudu jaotades, suudab seda ka järgida.

Maagia peitubki pidurite ja mootori koostöös, kus ka pidurdusjõu abil energia salvestamine on juhitavuse saani ette rakendatud. Seda mõlema mootori puhul. Lisaks on arvesse võetud ka reisijate mugavust ning pidurdamine-kiirendamine peaks toimuma mitte järskude nõksatustega, vaid ühtlaselt.

Zoomi keskkonnas toimunud ümarlaual läks Nissan lausa nii kaugele, et oli pannud lumisel rajal sõitma sama lõiku Ariya ja quattro veoskeemiga Audi. Klipp oli küll lühike ja kahjuks ei jagatud seda videot lingina, aga ilmselt oligi eesmärgiks näidata, kui enesekindel on Nissan selle süsteemi headuses.

Ariya tuleb müügile 2021. aasta teises pooles ning ei ole läinud teiste jaapani tootjate teed, mis on hetkel keskendunud umbes 200 km sõiduulatusega autodele, vaid hakkab pakkuma üle 400 km sõiduulatust. Lisaks liigutakse Ariyaga ära senise CHAdeMo standardilt ja minnakse samuti CCS standardile.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.