Elektriautod

Nüüd saad osta päris Bugatti kõigest 30 000 euro eest, aga…

Rubriiki toetab

100% elektriline
Peugeot e-208 peagi siin
Vaata www.peugeot.ee

Bugatti 110. sünnipäeva puhul on kunagine Bugatti mudel nimega Baby taaselustatud. Väikese autoga kaasneb ka väike hind, milleks on vaid 30 000-eurot.

Bugatti Type 35 oli 1920-ndate kõige edukam võidusõiduauto. 1926. aastal otsustas autotootja asutaja Ettore Bugatti ehitada poole väiksema variandi Type 35-st oma nooremale pojale neljandaks sünnipäevaks.

Kuigi autost oli plaanis ehitada vaid üks eksemplar, siis olid paljud Bugatti kliendid autost võlutud ja palusid sõidukeid ka endale. 1927. aastal sündiski Bugatti Baby nimeline sõiduk, mida toodeti kuni 1936. aastani kokku umbes 500 eksemplari.

Tänapäeval hüperautosid ehitava Bugatti 110. sünnipäeva puhul otsustas autotootja koostöös The Little Car Company’ga ehitada 500 uut sõidukit nimega Bugatti Baby II.

Uus sõiduk on veidike suurem. Kui originaal oli 50% Bugatti Type 35 suurusest, siis uus väljalase on 75%. Tänu uutele mõõtudele saavad väikse autoga sõita nii lapsed kui ka täiskasvanud.

Bugatti Baby II on tagaveoline ja omab elektrimootorit. Autol saab valida kahe erineva võimsusrežiimi vahel, mis on vastavalt mõeldud lastele või täiskavanutele. Esimese režiimi puhul on võimsus ja kiirus piiratud 1 kW ja 20 km/h juurde ja võimsama puhul 4 kW ja 45 km/h.

Soovi korral saab lisavarustusest valida ka “Speed Key”, mis tõstab võimsuse 10-kilovatini ja kiiruspiirangud on täielikult eemaldatud. Tippkiirust pole Bugatti aga maininud.

Parim uudis on muidugi see, et Bugatti Baby II maksab vaid 30 000 eurot. Kuigi väikese, enamasti lastele mõeldud, auto jaoks tundub see kallis, on hind Bugatti jaoks väga odav.

Kahjuks on väikese Bugatti tootmine piiratud sarnaselt originaal Baby mudeliga vaid 500 sõidukini. Kui on isu rariteetse Bugatti järgi, siis peab kiirustama.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.