Nyobolt ehitas elektrilise sportauto, mis on ka päriselt kerge

Foto: Nyobolt

Briti akufirma Nyobolt ehitas elektrilise ideeauto, et demonstreerida oma akusid ja nende eriti kiiret laadimist. Fakt, et auto on vägagi sarnane esimese põlvkonna Lotus Elise’iga, pole muidugi juhuslik, sest selle baasil on ka sõiduk ehitatud.

Koostöös algse Lotus Elise’i disaineri Julian Thomsoniga, kes lõi esimesed uued joonistused kolm aastat tagasi, hakati projekti edasi ajama disaini- ja inseneriteenust pakkuva ettevõttega Callum, mis on loodud kunagise Jaguari disainiosakonna juhi Ian Callumi poolt.

Nyobolti elektriauto on ehitatud Elise’i kerge alumiiniumkonstruktsiooni baasil. See tähendab, et auto on kerge isegi modernsete sisepõlemismootoritega autodega võrreldes, elektriautodest rääkimata.

1250 kg kaaluv sportauto on umbes 150 kg raskem kui Alpine A110, mis on tänapäeva mõistes väga kerge auto. Võrdluseks kaalub Briti siiani ainuke elektriline sportauto MG Cyberster lausa 1850 kg.

Energiat 250 kilomeetri jaoks

See tähendab muidugi, et autol pole peal väga raske aku, täpsemalt on selle mahutavus kõigest 35 kWh, millega sõidab auto napilt alla 250 km. Igapäevaautole sellest ei piisaks, kuid väikese hobiautoga saab sõidud peaaaegu et tehtud.

Napi sõiduulatuse vastu saab väga kiire laadimisega, mis Nyobolti sõnul võtab 350 kW võimsusega laadijaga aega napilt alla viie minuti, kui täita aku 10%-lt 80%-ni. Samuti on Briti firma akusid testinud 965 000 km pikkuse sõidu jagu, mille jooksul peaks nende mahutavus siiski ületama 80%.

Kuigi tegemist on pelgalt ideeautoga, on Callum arendanud sõiduki põhimõtteliselt tootmisvalmiduseni ja väidetavalt oleks reaalne toota algselt kuni 25 autot aastas. Samuti on Nyobolt läbirääkimistes erinevate autotootjatega, et nende tehnoloogiat kasutataks ka teistes saabuvates elektrisõidukites.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.