Oktoobris toimub Eesti suurim uute elektriautode näitus ja hetkel on pilet tasuta

Messi koduleht avatakse augustis, aga hetkel saab omale tasuta sissepääsu broneerida.

11.–12. oktoobril toimub Eesti Näituste messikeskuses korraldajate sõnul kõigi aegade suurima väljapanekuga uute elektriautode näitus Electrobility 2024. Näituse külastajad saavad seal uudistada ja proovida ka selliseid elektrisõidukeid, mida varem pole Eestis avalikult näidatud.

„Electrobility näituse külastajad saavad täieliku ülevaate Eestis pakutavatest sõidukitest, laadimisvõimalustest ning teadmise, kui lihtne on tegelikult elektriautot omades oma igapäevast töö- ja pereelu korraldada. Uudistamist jagub seal vähemalt paariks tunniks ning kohapeal on võimalik ka erinevate elektriautodega proovisõitu teha,“ tutvustas üritust Electrobility peakorraldaja Jüri Luud.

„Kuna autoesindused paiknevad linna eri otstes, on inimestel keeruline leida aega erinevate müügisalongide külastamiseks. Electrobilityl saab huviline aga täieliku ülevaate Eestis pakutavatest elektrisõidukitest,“ lisas Luud.

Ka muud elektrisõidukid

Lisaks suurimale elektrimootoriga sõiduautode valikule on näitusel väljas ka elektrilised tarbesõidukid ja raskeveokid, samuti elektrimootorrattad, elektrirattad, tõukerattad ja erinevad tasakaaluliikurid.

Swedbank annab elektrisõidukite ostmiseks ja kindlustamiseks finantsnõu ning kodu- ja kiirlaadijate pakkujad tutvustavad laadimisvõimalusi.

Paralleelselt Electrobility üritusega toimub Eesti Näituste messikeskuse naaberpaviljonis elektrivaldkonna noortefestival Positron 2024.

Alates sellest nädalast on kõigil huvilistel võimalik Piletilevi keskkonnas ennast registreerida Electrobility näituse tasuta külastamiseks, kohapeal maksab pilet 10 eurot. Üritust toetavad Swedbank ja Enefit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.