Elektriautod

Ootamatu uudis: Citroën Berlingo ja Peugeot Rifter reisijate versioone saab nüüd ainult elektrilisena

Citroën Berlingo on eest sarnane teiste sama marki autodega. XTR-varustuspakett lisab oranžid kaunistused ja edevamad valuveljad. Foto: Citroen
. Foto: Citroen

Lugeja saatis meile vihje, et näiteks Poola ja Saksamaa hinnakirjadest on kadunud mitmed Citroëni ja Peugeot’ sõidukite bensiini- ja diiselmootoritega versioonid ning alles on vaid elektrilised ning väidetavalt mitte ajutiselt, vaid nii jääbki.

Küsisime kommentaari ka Eesti esindustelt ning selgub, et nii on asi ka Eestis. Otsus puudutab Peugeot Rifterit, Travellerit, Expert Combit ning Citroën Berlingot ja SpaceTourerit ehk täpsemalt siis nende tarbesõidukite reisijateversioone. Arvestades kuulumist samasse kontserni, siis ilmselgelt puudutab see ka näiteks Opeli ja Fiati sarnaseid mudeleid.

Müüginumbritele on see ilmselgelt suur hoop, kuna 2021. aastal müüdi näiteks selliseid Citroën Berlingosid 166 autot ning Peugeot Rifterit 50 tükki.

Põhjenduseks on tehase soov elektrifitseerimist kiirendada ning seetõttu on hinnakirjast kadunud Peugeot ja Citroëni  “people mover” mudelite M1 versioonid. Täpsema selgituse pressiteate näol lubas maaletooja tänase päeva jooksul saata.

Muidugi saab selliseid istmetega versioone ka N1 ehk tarbesõiduki kategooriana registreerida, kuid sel juhul tuleb arvestada mõningate piirangutega kasutamisel. Näiteks peab N1 kategooria sõiduauto igal aastal läbima tehnoülevaatuse (olenemata vanusest), maksma paljudes Euroopa riikides veokimakse ning ei tohi ka seal liikuda kiiremini kui 90 km/h. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.