Elektriautod

Peugeot elektriline väikekaubik sõidab kuni 275 kilomeetrit ühe laadimisega

Rubriiki toetab

Peugeot pakub peagi ühena esimestest kõiki peamisi tarbesõidukite mudeleid ka täiselektrilise versioonina. Tänavu lisandub Peugeot e-Experti ja e-Boxeri kõrvale ka 100% elektriline e-Partner.

Uus Peugeot e-Partner saadaval kahe kerepikkusega (L1 ja L2) ning kuni 5-istmelisena. E-kaubik suudab vedada kuni 750 kg haagist ja kandevõime on kuni 800 kg. Kaubaruumi mahutavus on kuni 4,4 m3, mis on täpselt sama, mis sisepõlemismootoriga versioonil.

Elektrikaubiku sõiduulatus on kuni 275 km (WLTP). Peugeot andmetele sõidavad 80 % tarbesõidukijuhtidest päevas keskmiselt vähem kui 200 km.

Elektrimootor arendab maksimaalselt 100 kW võimsust ja 260 Nm pöördemomenti.

Kaubaruum on kasvanud

Kaubaruumi pikkus on kasvanud standardversioonil 3,09 meetrini ja pikema kerega versiooni puhul koguni 3,44 meetrini. Keskmise istekoha seljatoes paiknev integreeritud kirjutuslaud võimaldab luua liikuva kontori. Kokkuklapitav laud on pööratav nii kaasreisija kui ka juhi suunas.

Panipaikade mahutavus on kokku kuni 113 liitrit. Üks praktiline panikaik paikneb kaasreisija istekoha ees, kus traditsiooniliselt paikneb autodel kaasreisija turvapadi ja turvapadi ise on paigutatud ruumi säästmiseks lakke. Suuremat turvalisust tagavad tabalukuga lukustatavad panipaigad keskmise istekoha all.

Akud paiknevad auto põranda all ega mõjuta kuidagi kaubaruumi mahtu. Akude selline paigutus ja optimaalne kaalujaotus teeb auto jäigemaks.

Istmesoojendus standardvarustuses

Uus Peugeot e-Partner pakub sõitjatele 5 kW soojenduse abil mugavat sõidukogemust iga ilmaga, samuti on versioonist sõltuvalt saadaval istmesoojendused.

E-Partner on varustatud reguleeritava Multiflex-pinkistmega, mis võimaldab esimeses reas istuda kolmel inimesel. Keskmine iste on tavalisest laiem tänu elektrilisele käsipidurile, mis asendab tavapärast käsipidurihoobi.

Peugeot e-Partnerit on võimalik varustada järgmiste juhiabide ja tehnoloogiliste lahendustega: uste võtmeta avamine ja käivitus, juhtmevaba laadimine nutitelefonidele, viieastmeline Advanced Grip Control veojõusüsteem, ülekoormusindikaator, haagise stabiilsuskontrollisüsteem, automaatselt ümberlülituvad lähi- ja kaugtuled ning Surround Rear Vision, mis kuvab auto taga ja küljel toimuva 5-tollisele ekraanile.

Nutitelefonide info saab peegeldada keskekraanile Mirror Screen funktsiooniga tänu Apple CarPlay™ ja Android Auto™ ühenduvusele.

Kiirlaadimisvõimalus

Peugeot e-Partneri L1 ja L2 versioonid on saadaval 18 moodulist koosneva liitium-ioon akuga, mille mahutavus on 50 kWh.

Uue Peugeot e-Partneri roolis on võimalik valida kolme sõidurežiimi seast:

  • Eco (60 kW, 190 Nm), mis on mõeldud eelkõige säästlikuks sõiduks ja millega on võimalik läbida maksimaalne sõiduulatus
  • Normal (80 kW, 210 Nm), mis optimaalne igapäevaseks kasutamiseks
  • Power (100 kW, 260 Nm), mis pakub vajalikku võimsust raskete esemete vedamiseks

E-Partner on varustatud kahe aeglustusrežiimiga: mõõdukas aeglustus, mille aeglustus on sarnane sisepõlemismootoriga autole ja võimendatud aeglustus, mis suurendab aeglustust gaasipedaali vabastamisel, laadides seeläbi ka akut.

Akude soojendamine on ühendatud sõitjateruumi soojendusega ning see tagab kiire laadimise, optimeeritud läbisõiduulatuse ja pikema kasutusaja. Aku termoregulaator võimaldab 100kW laadijate kasutamise ja 80% laetuse taseme saavutamise 30 minutiga.

Uus Peugeot e-Partner tuleb Balti riikides müügile 2021. aasta teises pooles

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.