Elektriautod

Pininfarina Battista tegi Rimac Neverale kiirenduses ära ja on nüüd maailmarekordi omanik

Foto: Pininfarina

Rubriiki toetab

  • Enefit VOLT – mugav laadimine kodus, tööl ja teel
  • Suurim laadimisvõrk ja nutikad lahendused
  • Uuri lähemalt!

Ülikiirete elektriliste hüperautode tulekuga on autode kiirendusajad peaaegu, et tähtsusetuks muutunud. Asjad toimuvad nii kiiresti ja sellise jõuga, et ega autos olijad seda väga palju teha ei jaksakski, sest süda läheb pahaks.

Sellegipoolest ei tähenda see, et parimate kiirendusaegade jahtimine kuidagi lõppenud oleks. Lihtsalt mõõdetakse erinevusi, millega konkurente edastada, mitte sekundi kümnendiku, vaid lausa sajandikega.

Itaalia autotootja Pininfarina esimese elektriauto Battista hiljuti avaldatud veerandi ja poole miili kiirendusajad tõid maailmarekordi. Siiani oli veerand miili tootmisautode kiirendusaja rekord Rimac Nevera käes 8,58 sekundiga.

Rekordajad püstitati  Indore Natraxi testradade kompleksis, kus Battista läbis traditsioonilise kiirendusvõistluse pikkuse 8,55 sekundiga. See on ei rohkem ega vähem kui 0,03 sekundit kiirem.

Kaks korda pikema, poole miili distantsi, läbis Pininfarina elekriauto 13,38 sekundiga, mis on samuti kiireim aeg seeriatootmisautode seas. Kuigi rekordit pole Guinnessi poolt kinnitatud, olid kohal Federation of Motor Sports Clubs of India esindajad, mis on India partnerorganisatsioon FIA juures.

Tähtis on märkida, et 1900-hobujõuline elektriauto kasutas Michelin Pilot Sport Cup 2 R rehve, mida saavad valida ka Battista tulevased omanikud oma autole. Samuti polnud auto kuidagi modifitseeritud, seega täpselt sama kiire auto saab iga klient endale otse garaaži.

Vaata videot Itaalia elektrilise hüperauto kiirendustestidest siit:

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.