Elektriautod

Polestar O2: tõenäoliselt ilusaim elektriline sportauto, mille lisavarustuses on droon

Pildid: Polestar

Rubriiki toetab

Rootsi elektriautoode bränd Polestar avaldas uue kontseptauto O2. Elektriline sportauto jätkab lihtsat, kuid mõjusat põhjamaist disaini ja näitab milliseks võib autotootja mudelivalik laieneda.

Tähtsaim küsimus on muidugi see, et kas nii ägeda välimusega sportauto ka päriselt tootmisse jõuab. Intervjuus Autocariga sõnas Polestari juht Thomas Ingenlath: “Arvestades auto konstruktsiooni, on sellise sõiduki tootmine täiesti võimalik.”

Ingenlathi sõnul üritab Polestar oma ideeautod alati võimalikult reaalsetena esitada. Kuigi hetkel puudub kinnitatud plaan sportauto lisamiseks Polestari mudelivalikusse, on võimalused olemas kaugemas tulevikus, pärast 2025. aastat.

Tehnilisi andmeid Polstar O2 kohta ei tea. Kui aga liita sportautolikult kompaktsed mõõtmed, loodetavasti kergem kaal kui praktilisematel mudelitel ja elektriautode äkiline kiirendus, saab tõenäoliselt ühe väga adrenaliinirohkem sõidukogemuse.

Kuid Rootsi autotootja on kinnitanud, et sõidueamus ei ole domineeritud puhtalt ägeda kiirendusega. Jäik konstruktsioon, hea kerekontroll ning mängulisus ja ergas sõiduelamus kurvilistel teedel on märksõnad, mida Polestar esile toob.

Samuti rõhutakse rohkelt taaskasutatud materjalide osakaalule. Polestar jätkab oma missiooni jõuda täielikult heitmevaba auto tootmiseni, kuhu nad soovivad jõuda vähemalt ühe uue mudeliga aastaks 2030. Näiteks kasutatakse taastöödeldud polüesterit kontseptauto interjööris.

Kõige huvitavam idee Polestari poolt on aga autoga kaasnev filmimiseks kasutatav droon Hoco Flow. Drooni saab sõiduajal lendu lasta, et salvestada videoid sõitmisest. Lendav kaamera suudab autot jälgida kuni kiiruseni 90 km/h ja pärast ilusate klippide ülesvõtmist lendab droon autosse tagasi.

Polestar on näidanud väga julget disaini ka varasemalt oma Precept kontseptautoga, kaks aastat tagasi. Loodetavasti jõuavad ka sarnased autod või vähemalt nendest võetud ideed lõpuks ka tootmisse.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.