Elektriautod

Polestari eriti lahe O2 elektriline sportauto jõuabki tootmisse ja juba saab seda ka broneerida

Foto: Polestar

Rootsi elektriautode bränd kinnitas, et tänavu märtsis avaldatud O2 kontseptauto baasil tuleb ka seeriatootmise mudel nimega Polestar 6. Kuigi tootmine on mitme aasta kaugusel, saavad huvilised juba enda mudeli ära broneerida.

“Tänu tohutult positiivsele vastukajale klientide ja meedia poolt, tegime otsuse see vapustav rodster tootmisse viia,” kommenteeris Polestari tegevjuht Thomas Ingenlath. “Polestar 6 saab olema perfektne kombinatsioon elektri võimsusest ja vabas õhus sõitmisest, mida pakub kabriolet.”

Saabuv sportauto ehitatakse autotootja enda arendatud alumiiniumist platvormi peale, mida kasutab ka Polestar 5 elektriline sedaan. See tähendab, et kaks elektrimootorit suudavad toota 884 hj ja 900 Nm. Eeldatav kiirendus “sajani” on vaid 3,2 sekundit ja tippkiirus 250 km/h.

Esimesed 500 Polestar 6’te saavad olema “LA Concept Edition” nimelised erimudelid, kuna algne O2 kontseptauto avaldati just Los Angeleses. Kuigi detaile erimudelitest veel pole avaldatud, võib eeldada, et need on nummerdatud ja tippvarustusega.

Riikides, kus Polestar saadaval on, võivad tulevased kliendid oma Polestar 6’e juba ära broneerida. Huvilisted peavad uut sportautot aga ootama päris pikalt, kuna tootmine algab alles 2026. aastal.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.