Elektriautod

Polestar ei tohi oma logo Prantsusmaal kasutada, sest Citroen ei luba

Rubriiki toetab

Volvo tütarfirma Polestar, mis valmistab ainult hübriid või elektrisõidukeid, on väljunud kolm aastat kestnud kohtuvaidlusest Citroëniga.

2017. aastal palus Prantsuse autotootja omanik PSA Grupp Volvolt, et nad lõpetaksid Polestari logo kasutamise. Põhjuseks toodi, kuna see sarnaneb liialt Citroëni enda ja nende DS-brändi logodega.

Nii Polestari kui ka Citroëni logodel on kaks noole või sarika sarnast kujutist, leiab Prantsuse autotootja ja see võib kliente segadusse ajada. Hoolimata, et mainitud kujutised on siiski üsna erinevalt paigutatud.

Kuna Volvo ei näinud automarkide logode sarnasust, liikus Citroën edasi Euroopa liidu intellektuaalomandi ametisse. Paraku ei suutnud prantslased logode sarnasust Euroopa tasemel tõestada.

Nüüdseks on Prantsusmaa kohus pooldanud kohalikku autotootjat ja määranud Volvole kohustuse tasuda 150 000 eurot. Sellele lisanduvad veel kohtutasud 70 000 euro väärtuses.

Ilmselgelt palju tõsisemaks karistuseks on aga keeld Polestari logot kasutada Prantsusmaal, seda küll hetkel vaid kuus kuud. Ülejäänud Euroopas antud piirang ei kehti.

Selle peale on Polestar kommenteerinud, et hetkel ei kavatse nad Prantsusmaa autoturul muidugi üldse ühtegi oma sõidukit pakkuda.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.