Elektriautod

Politsei autoparki lisandus esimene elektriline patrullauto

Politsei- ja Piirivalveamet võtab selle aasta septembris kasutusele esimese elektrilise patrullauto. Volkswagen ID4 GTX-ga hakatakse esimesi patrullsõite tegema Harjumaal.

PPA logistikabüroo maismaasõidukite grupijuht Tago Trei sõnul hakkab Eesti politsei elektrilist patrullsõidukit kasutama igapäevases töös ning selle ehitusel ei tehtud sõidukile allahindlusi.

„Uuel politsei elektriautol on sama funktsionaalsus, nagu praegustel patrullautodelgi. Suurim erinevus kaht tüüpi auto vahel on laadimise-tankimise aeg ning distants, mida sõiduk suudab läbida. Seetõttu alustame patrullsõiduki kasutamist just Tallinnast, kus on auto laadimiseks parem infrastruktuur ning vahemaad lühemad.

Elektriautot laaditakse politseijaoskonnas ning samal ajal saab töö jätkuda teiste politseiautodega,“ sõnab Trei ning lisab, et uus auto on täiendus politsei autoparki. ID.4 GTXi sõiduulatus on 340-480 kilomeetrit ning kiirendus 0-100 km/h kestab 6,2 sekundit. Hinnakirja järgi algab sellise auto hind 65 528 eurost.

Uue elektrilise patrullauto kasutusele võtmine on üks osa Politsei- ja Piirivalveameti soovist Eesti inimeste turvalisust luua väiksema keskkonnajäljega. „Varasemast on meil juba kasutusel elektrikaubik Peugeot E-expert, mis on end kullerringidel õigustanud nagu ka elektritõukerattad lühemate vahemaade läbimisel. Nüüd katsetame patrullsõidukit ning politseinike kogemuse pealt saame hinnata, millist rolli hakkavad tulevikus elektriautod meie masinapargis mängima,“ jätkab Trei.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.