Elektriautod

Porsche 718 Cayman GT4 ePerformance on järgmine samm elektrilise ringrajasõidu suunas

Fotod: Porsche

Rubriiki toetab

Pärast Mission R kontseptauto avaldamist mullu septembris jätkab Porsche elektriliste ringrajaautode arendamist. Uus 718 Cayman GT4 ePerformance testauto kannab seekord tuttavat nime ja välimust, kuid kõik muu on kõike muud kui tuttav.

Välimuse poolest on elektriline Cayman veel laiem ja ekstreemsem variant GT4 RS sportautost. Kui Porsche 911-e kõige ekstreemsema rajaauto nimi on 911 RSR, siis sama paralleeli võiks tuua ka 718 Cayman GT4 ePerformance’i kerega – nagu 718 Cayman RSR.

Tegemist on esimese elektrilise Caymaniga ja samuti ka esimese nelikveolise Caymaniga. 718 Cayman GT4 Clubsport platvormi peale ehitatud auto saab kaks elektrimootorit, üks kummalgi teljel, mis toodavad kokku üle 1000 hj.

Elektriline Cayman saab kaks sõidurežiimi: kvalifikatsiooni ja võidusõidu režiimid. Esimene toodab natuke üle 1000 hj pakkudes maksimaalset võimekust lühema aja jooksul. Viimane režiim on mõeldud pikemaks ajaks, kus 612 hobujõuga suudab auto sõita kuni 30 min täistempos.

Võrdluseks on Porsche toonud, et kuulsad Carrera Cup võidusõiduseeria sõidud kestavad samuti 30 minutit. Samuti on sõidutempo ringrajal võrreldav 992-põlvkonna 911 GT3 Cup ringrajaautoga.

Suure boonuse annab Porsche enda arendatud elektrimootorite ja akude jahutussüsteem, mis toimib õliga. Tänu eriti efektiivsele jahutusele ei pea akude kasutavust ja võimsust ülekuumenemise hirmus piirama, seega auto saab sõita maksimaalse tempoga pikemat aega kui varem.

Kuigi Porsche pole kinnitanud, et 718 Cayman GT4 ePerformance autost võiks kujuneda välja võidusõiduseeria sarnaselt Carrera Cup formaadis, on see selgelt järgmine samm tõelise elektrilise sportauto suunas. On ju teada, et praeguse 718 Caymani järglane tuleb täiselektriline.

Vaata ka videot, kuidas Chris Harris sõidab Porsche 718 Cayman GT4 ePerformance elektriautoga.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.