Elektriautod

Porsche elektriline Macan saab 100 kWh akupaki

Elektrilise Porsche Macani testauto. Foto: Porsche

Uuele PPE (Premium Platform Electric) ehitatav Porsche Macan tuleb 100 kWh akupakiga, mille sõiduulatust pole küll öeldud. 93 kWh suuruse akuga Taycan sõidab umbes 500 kilomeetrit, seega sõiduulatust justkui nagu võiks olla.

800V süsteem võimaldab kuni 270 kW võimsusega laadimist ning uudse lahendusena suudab Macan 400V võrgus jagada akud kaheks, mis peaks parandama laadimiskiirust ka nendest laadijates.

Intervjuus Autocarile ütles jõuallika eest vastutav Antoon Janssen, et eesmärgiks on muidugi oma klassi parimate sõiduomadustega auto. Elektrimootor paigutatakse mõlemale sillale ning võimalik on ka ainult tagumise silla vedu, aga seda pigem kasutatakse maanteesõidul et energiakulu vähendada. Ka kaalujaotus peaks tulema 48/52 tagaosa kasuks.

Võimsust on autol 600 hobujõu ringis ning pöördemoment ilusad 1000 Nm. Seda, kas ka Taycani laadne lühiajaline overboost funktsioon tuleb, ei ole öeldud. Kõige kallimatel variantidel on olemas ka elektrooniliselt lukustatav differentsiaal tagasillas.

Võrreldes praeguse Macaniga tuleb elektriauto 15% parema pöörderaadiusega ja sellele aitab kaasa ka tagarataste kuni 5-kraadine pöördenurk madalamatel kiirustel.

Uus Macan peaks saabuma 2024. aastal.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.