Elektriautod

Porsche lisas Taycani elektriautovalikusse soodsama versiooni

Rubriiki toetab

100% elektriline
Peugeot e-208 nüüd kohal!
Vaata www.peugeot.ee

Uus Taycan 4S on soodsam ja kõige madalama võimsusega elektriline sportsedaan Porschelt.

Septembri alguses avaldas Porsche oma esimese elektriauto Taycan Turbo ja Turbo S mudelid. Porsche traditsioonilise mudeli tähistuste järgi oli selge, et tegemist oli kõige kiiremate Taycani variantidega. Nüüd on lisandunud ka tagasihoidlikum 4S mudel.

Uus Taycan 4S on saadaval kahe erineva akuga, mis muudavad ka auto võimsust. Standardvarustuses olev Performance aku 79,2 kWh mahutavusega ja annab sõidukile 530 hj (390 kW). Valikuline Performance Plus aku tõstab mõlemad näitajad vastavalt 93,4 kWh ja 571 hj (420 kW) tasemeni.

Olenemata aku valikust, püsib 4-sekundiline kiirendusaeg ja 250 km/h tippkiirus identsena. Küll muutub aga sõiduulatus, mis on tavalisel 4S-il 407 km ja suurema Performance Plus akuga masinal 463 km WLTP nõuete järgi.

Välimuselt on Turbo ja 4S Taycanide vahel mõningad väga tagasihoidlikud muutused. Esi- ja tagastanged on pisut erineva disainiga ning 4S-il on standardvarustuses väiksemad, 19-tollised veljed.

Kõige olulisem osa Taycan 4S puhul on muidugi soodsam hind. Väiksema võimsusega mudel algab 105 840 eurost, mis on 46 920 eurot soodsam, kui Turbo ja lausa 80 520 eurot odavam, kui Turbo S.

Uut Taycan 4S-i saab tellida kohe ja esimesed sõidukid peaksid Euroopa esindustesse jõudma jaanuars.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.