Elektriautod

Porsche tahab 2030. aastaks müüa 80 protsendi ulatuses elektriautosid

Porsche Taycan GTS Sport Turismo. Foto: Porsche

Rubriiki toetab

  • Enefit VOLT – mugav laadimine kodus, tööl ja teel
  • Suurim laadimisvõrk ja nutikad lahendused
  • Uuri lähemalt!

Autotootjad liiguvad aina enam elektrifitseerimise suunas ning Porsche pole mingi erand. Järgmise seitsme aasta jooksul tutvustab autotootja oma populaarse Taycani kõrvale mitmeid olemasolevate mudelite uusi põlvkondi, mis saavad ka täiselektrilised variandid.

Esimene neist on täiselektriline Macan linnamaastur, mis on jõudnud arendustöödega lõpusirgele ning on saadaval järgmisel aastal. Järgmine etapp on esimene elektriline sportauto 718 Cayman ja Boxster, mille järgmine põlvkond saabub käimasoleva aastakümnendi keskel.

Viimaseks sammuks vahetult enne 2030. aastat on Porsche Cayenne’i neljas põlvkond, mis saab samuti täiselektrilise variandi. Hetkel pole veel 100 protsenti kindel, kas selle kõrval oleks ka sisepõlemismootoriga variant.

Lisaks olemasolevate seeriamudelite elektrifitseerimisele plaanib Stuttgartist pärit autotootja lisada valikusse ka suurema, luksuslikuma linnamaasturi, mis istuks mudelite hierarhias Cayenne’ist kõrgemalgi.

See uus mudel pakuks nii häid sõiduomadusi, uusimaid isejuhtimis funktsioone kui ka uutmoodi luksuslikumat atmosfääri ja kogemust interjööris. “Sellega me tugevdame oma sport-luksussõidukite positsiooni, me näeme selles valdkonnas kasvavaid kasumeid, eriti Hiinas ja Ameerika Ühendriikides,” lisas Porsche juht Oliver Blume.

Need neli uuendust mudelivalikusse peaks Porsche hinnangul looma olukorra, kus nende müügist 80 protsenti moodustavad elektriautod. Samuti sihib Porsche süsinikneutraalsust oma tootmises kui ka elektriautode kasutuses, kuni 200 000 läbitud kilomeetrini.

Lisaks elektriautodele fokusseerimisele alustas Porsche möödunud aastal e-kütuse tootmist partneriga Tšiilis, tõestades, et e-kütuseid saab tööta ka industriaalse, masstootmise mõõdus.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.