Elektriautod

Porsche Taycan 4S sai testis ametlikust sõiduulatusest 40% parema tulemuse

Rubriiki toetab

Ameerika autoajakirjanik Matt Farah (muuseas, tema podcast The Smoking Tire on mu igapäevases Spotify kuulamislistis, soovitan, Tarmo Tähepõld) sai ühena esimestest Ameerika proovida Taycani perekonna kõige soodsamat versiooni 4S ja saavutas üllatava tulemuse.

Nimelt annab Ameerika Keskkonnaagentuur (EPA) kõikidele autodele oma kütusekulu hinnangu, mis on seal mandril ametlikud andmed. Taycani puhul on EPA saavutanud numbreid, mis tekitavad väga palju küsimusi. Turbo ja Turbo S mudelid saavutasid EPA testis 323 km and 309 km, aga erinevad omanikud ja ajakirjanikud on saanud pigem 400 ja 450 kilomeetrit läbisõitu ja seda testijate sõnul ilma oluliselt pingutamata.

Ei mingit ökosõitu

Matt Farah Taycan 4S tulemus on, aga veelgi üllatavam. EPA ametliku 326 km sõiduulatuse asemel sõitis Farah 444 km, enne kui laadima läks. Selleks hetkeks näitas auto veel 29 km sõiduulatust ehk siis kokku oleks see 473km – 146 km rohkem, kui EPA ametlikud andmed.

Farah ütles, et ta kasutas sõidu ajal konditsioneeri ja istmejahutust, kiiruseks oli u. 112 km/h ja mingit ökotamist ta ei teinud. Taycan 4S tuleb kahe erineva suurusega akuga, 79 kWh ja 93,4 kWh, millest Farah testis oli suurema akuga versioon ja samale versioonile on andnud hinnangu ka EPA.

Seega on testi tulemus ameeriklaste ametlikust tulemusest 40% parem. WLTP järgi, mida kasutatakse siinpool ookeani, on Taycan 4S ametlik sõiduulatus 386–463 km, mis on palju lähemal Farah tulemusele, aga isegi sellest õnnestus ajakirjanikul üle sõita. Farah ütleb, et kui ta oleks püüdnud ökosõitu teha ja maksimaalset välja pigistada, siis 300 miili ehk 482 km ei oleks mingi probleem.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.