Müncheni tehnoloogiamessil tõmmati kate uuelt elektriautolt, milleks on Megane E-Tech. Kuigi nimi viitaks justkui elektrilisele Megane’ile, siis pigem on tegemist kompaktse linnamaasturiga.
Eelmisel nädalal õnnestus Autogeeniusel autoga juba Pariisis tutvuda. Sõiduproovideni läheb veel aega, aga muus osas oli tegemist sisuliselt tootmisvalmis autodega.
Disainis on selgelt tegu uue autoga ning ühegi teise Renault mudeliga seda segamini ei aja. Samuti on elektriautodele välja töötatud eraldi kuldne aktsentvärv, mis kallimates pakettides auto jõuallikat rõhutada aitab.
Esimese hooga tuleb Nissan Ariyaga samale platvormile ehitatud Megane E-Tech müügile 60 kWh akuga, mis lubab läbisõiduks kuni 470 kilomeetrit. Hiljem lisandub ka 40 kWh versioon. Laadimiseks saab kasutada maksimaalselt 130 kW võimsusega kiirlaadijat. 12 moodulist koosneva aku tihedus on 600 Wh/l kohta, mis on 20% parem kui Zoe’il.
Mootor on autol võimsusega 160 kW (218 hj) ning pöördemomendiks 300 Nm. Renault sõnul võtab jõuallikas 30% vähem ruumi kui samaväärne sisepõlemismootor ning kaalub vaid 145 kg. See tähendab, et rohkem ruumi jääb reisijatele. Valikusse tuleb ka väiksema võimsusega versioon.
4,2 meetrise auto teljevahe on tervelt 2,7 meetrit ja autos oli tagaistmel tõepoolest piisavalt ruumi ka täiskasvanule. Samas tuleb juhil autosse sisenedes harjuda kõvasti pead kallitama, sest ülemine uksepiit on voolujoonelisuse tõttu päris madalale toodud. Pakiruum on küll sügav, aga laadimisava seetõttu ka väga kõrge.
Suurim tehnoloogiline edasiminek puudutab kogu meediasüsteemi. Renault sõnul on pärast Polestari tegemist esimese tavasõidukiga, mille süsteem töötab Google’i baasil. See tähendab, et autos on juba sisse ehitatud Google Maps ning ka hääljuhtimine toimib Google Assistant’i kaudu. Samas ei piira see Apple’i toodete kasutajaid, sest CarPlay on jätkuvalt alles.
Näitusesaalis olnud autode meediasüsteem oli tõepoolest väga suur samm edasi võrreldes Renault senistega. Ekraan on kirgas ja suur ning mis peamine, reageerib väga kiiresti. Google’i kaardirakendus on enamikele telefonist tuttav ja seega lihtne kasutada. Samuti olid kõik muud auto funktsioonid lihtsasti leitavad ja kasutatavad. Ja mis peamine – kliimaseadme juhtimine on jätkuval füüsiliste nuppudega.
Interjööris kasutatud detailidel on kasutatud uudset puidu laserlõikust. Kuigi mõnevõrra plastisena tundunud pinnad on tegelikult saarepuust ning õhukese kihina kantud tekstiilile. Ruudustikumuster võimaldab materjali painutada ning seega saab seda kasutada ka näiteks jalanõude või kottide tootmisel.
Auto jõuab müügile järgmisel aastal.
Enefit Volt laadimislahenduste kohta leiad täpsema info SIIT.