Elektriautod

Riik hakkab lõpuks maksma elektriautode ostutoetust, aga taas on seatud hinnapiir

Rubriiki toetab

  • Enefit VOLT – mugav laadimine kodus, tööl ja teel
  • Suurim laadimisvõrk ja nutikad lahendused
  • Uuri lähemalt!

Lähinädalatel avaneb taas võimalus taotleda toetust elektriautode ostuks, uuendusena saab seekord toetusega soetada ka kastirattaid. 

Keskkonnaminister Madis Kallas allkirjastas nullheitmega sõidukite toetuse andmise määruse, millega edendatakse keskkonnasäästlikumate transpordivahendite kasutust ja vähendatakse kasvuhoonegaaside heidet.

“Kuna autostumine on meie linnades suur probleem, peame hoogu andma nendele liikumisviisidele, mis ohjeldaks üha kasvavat autode hulka. Elektrilised kastirattad on üks hea viis, kuidas asjatoimetused linnas ära teha kiiresti ja nutikalt, ummikuid vältides,” ütles keskkonnaminister Madis Kallas pressiteates.

Keskkonnaministeeriumi kliimaosakonna nõuniku Maris Arro sõnul on huvi nullheitmega sõidukite toetuse vastu olnud varasematel aastatel suur ning ka tänavu oodatakse palju taotlejaid. “Toetusmäärad on seekord küll väiksemad, kuid selle võrra on lihtsustatud toetuse saajate kohustusi,” selgitas Arro.

Varasemaga võrreldes on aga toetuse saamise tingimustes mitu muudatust. Näiteks peab sõiduk olema ostetud mitte varem kui määruse jõustumise päeval ning toetust makstakse seekord tagantjärele. Toetust antakse nii müügilepinguga omandatud kui ka liisingulepinguga kasutusse võetud elektriliste sõiduautode ja väikekaubikute ning elektriliste kastirataste ostmiseks. Toetust saavad taotleda nii ettevõtted kui ka füüsilised isikud.

Toetatavate sõidukite hinnapiir on sõiduautode puhul 60 000 eurot ja kaubikute puhul 80 000 eurot. Elektrilise sõiduauto ja väikekaubiku ostutoetus on 4000 eurot ning elektrilise kastiratta ostutoetus on kuni pool ostuhinnast, kuid mitte rohkem kui 1000 eurot.

Meetme eelarve on 9 miljonit eurot. Juhul kui taotluste summa ületab eelarvet, toetust ei saa. Toetuse vahendid tulevad Euroopa Liidu heitkogustega kauplemise süsteemi kasvuhoonegaaside lubatud heitkoguse ühikute enampakkumisest saadavast tulust. Taotluste vastuvõtmise alguse kuulutab Keskkonnainvesteeringute Keskus välja lähiajal.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.